"Нафтогаз" радикально підвищив тариф на транзит російського газу

Багаторічні зусилля "Газпрому" обійти Україну знайшли гідну відповідь.

НАК "Нафтогаз України" радикально підвищила ставку для "Газрому" на транзит російського газу через територію України.

Про це повідомив Юрій Вітренко директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Економічна правда.

За його словами, підвищення тарифів відбулося в повній відповідності з європейськими принципами. При цьому він не повідомляє, на скільки була підвищена ставка транзиту.

Раніше транзитна ставка становила 2,7 долара за транспортування тисячі кубометрів на 100 кілометрів.

Нагадаємо, російську державну компанію "Газпром" попередньо визнали монополістом на ринку транзиту природного газу територією України. Відповідно за такі дії "Газпрому" загрожує штраф на близько 3 млрд доларів США.

Зазначимо, що в першому півріччі 2016 року має завершитися судовий процес між Україною та Росією щодо постачань газу. Процес розпочався ще півтора року тому, навесні 2014-го. Кожна сторона нарікає на іншу на невиконання умов контракту та вимагають мільярдні компенсації.

Європа проти газопроводу в обхід України

Відразу десять країн ЄС звернулися до Єврокомісії з протестом щодо подальшого розширення і будівництва Росією так званого північного потоку і закликали провести ретельну перевірку. Певні, російський проект суперечить інтересам ЄС. Нині ж основний транзит газу до Європи йде через Україну. Своєю чергою, голова уряду Арсеній Яценюк відзначив, що за підтримки європейських партнерів, Росію вдасться позбавити монопольного впливу в енергетиці. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: