Україна планує підвищити тарифи на транзит російського газу

Дата публікації
Перегляди
1774
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна планує підвищити тарифи на транзит російського газу

"Нафтогаз" підвищить "Газпрому" тарифи на транзит газу територією України / Фото: Хвиля

Нову систему нарахування оплати мають оприлюднити вже в найближчі дні.

Найближчими днями мають оприлюднити нову систему тарифоутворення на транзит російського газу територією України. І нові ціни будуть вищими за нинішні.

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив радник голови "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Я не прогнозуватиму, наскільки він (новий тариф на транзит російського газу) відрізнятиметься, і це непросто підрахувати, оскільки нові тарифи будуть не "за тисячу кубів на 100 км", як раніше. Вони формуватимуться за принципом "вхід – вихід". Підвищення відбудеться після того, як ми опублікуємо методологію тарифоутворення, а це станеться найближчими днями. Далі буде проведено розрахунок тарифів і їх буде затверджено. І після цього – формально, принаймні, – підвищиться тариф. Хоча є питання – чи погодиться "Газпром" платити цей тариф без рішення Стокгольмського арбітражу. Але якщо не погодиться, то подамо в арбітраж", – сказав Вітренко.

У чинному контракті записаний тариф на транзит і Росія може не погодитися на підвищений. Радник голови "Нафтогазу" пояснив, як тоді діятиме Україна.

"Ми маємо дуже простий контраргумент. Наш контракт з "Газпромом" – це контракт між двома господарюючими суб'єктами. А національне законодавство України має вищий юридичний пріоритет, ніж контракт між компаніями. Якщо контракт не відповідає законодавству, то ми зобов'язані або привести договір у відповідність із законодавством, або розірвати цей контракт, третього не дано. Ще вище за нацзаконодавство – наші міжнародні зобов'язання. Так от, приведення тарифу до європейської практики – це міжнародне зобов'язання України. Тобто річ не в тім, що ми хочемо підвищити – ми зобов'язані це зробити. А статут Енергетичного співтовариства і прямо, і опосередковано (насамперед опосередковано) регулює питання переходу на тариф "вхід – вихід". Тому що цей тариф є невід'ємною частиною політики конкурентності", – пояснив Вітренко.

Тим часом Росія придумала "помсту" Україні через відключення Криму від електропостачання.

Наступна публікація