Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардеп запропонував відмовитися від "газових" дотацій українцям

Пинзеник вважає, що держава допускає "фундаментальні провали соціальної політики", компенсуючи різницю в цінах на газ тим, хто цього не потребує.

Кабмін повинен переглянути дотації споживачам газу, оскільки при існуючій системі величезні кошти спрямовуються на підтримку людей, які не відповідають критеріям бідності.

Про це екс-міністр економіки, а нині нардеп з фракції " УДАР " Віктор Пинзеник заявив в інтерв'ю ZN.UA.

"До яких пір з державного бюджету буде дотуватися споживання газу далеко не бідних громадян?" - запитав Пинзеник.

Економіст нагадав, що уряд планує додатково виділити "Нафтогазу" майже 11 млрд грн на покриття дефіциту НАК. "І вагома частина цих коштів йде на оплату газу, спожитого далеко не бідними людьми, оскільки уряд вирішив їх дотувати", - підкреслив він.

"Як можна купувати газ за $ 400, а продавати за 100? Більше вигоди від такого "продажу" отримує той, хто більше купує. А купує більше той, у кого більше дім. І держава величезні кошти спрямовує на підтримку навіть тих людей, для яких ці гроші взагалі нічого не варті. Цього що, уряд не бачить? Компенсувати слід тільки тим, хто цього дійсно потребує, і для цього в країні існує, хай і далеко не найкраща, але система житлових субсидій", - заявив нардеп.

"В Україні миряться з фундаментальними принциповими проблемами соціальної політики. У нас вона не пов'язана з доходами тих, хто отримує соціальну допомогу. Зовсім не пов'язана. Поки українська влада не буде розуміти того, що розуміє кожна звичайна людина: держава повинна підтримувати тих, у кого доходи менші. У нас же левова частка соціальних виплат йде тим, хто далеко не відповідає критеріям бідності", - підсумував Пинзеник.

Як повідомлялося раніше, Украина запаслася газом на зиму. У сховища закачано 12,2 млрд кубометрів газу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції