Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ ліквідував одразу два комерційні банки

В обох фінустановах було недостатньо фінансової ліквідності.

Національний банк України відкликав ліцензії та ліквідував два комерційні банки – "Софійський" та "Петрокоммерц-Україна".

Перед цим у цих фінустановах була введена тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Проте "реанімаційні" заходи не допомогли врятувати неплатоспроможні банки.

"Після віднесення ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" до категорії проблемних було установлено факти невиконання банком операцій клієнтів у встановлений законодавством строк. На 16 березня обсяг невиконаних операцій перевищив 30% зобов'язань банку. У зв'язку з цим згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Національний банк був зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" було віднесено до категорії неплатоспроможних 17 березня 2016 року", – уточнили в НБУ.

Банк "Софійський" визнали неплатоспроможним 22 грудня 2015 року через втрату ліквідності.

"Власники істотної участі в банку не змогли вжити своєчасних заходів з достатньої фінансової підтримки для запобігання настанню неплатоспроможності банку, пошук інвестора не дав очікуваних результатів. Згідно з пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі невиконання банком протягом п'яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами", – зазначили в прес-службі регулятора.

Нагадаємо, протягом 2014-2016 років в Україні неплатоспроможними визнали майже 70 банків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції