НБУ пропонує дрібним банкам самоліквідуватися

Лише третина фінустанов мають достатній на цьому етапі статутний капітал.

Над більшістю українських банків нависла загроза примусової ліквідації. На початку 2017 року їхній статутний капітал має становити щонайменше 300 млн грн. А такий капітал є нині лише в 43 банках, тобто в третині фінустанов. Банки, які не дотримаються графіка докапіталізації, почнуть примусово виводити з ринку. А тому НБУ вже зараз рекомендує дрібним фінустановам самоліквідуватися.

"Якщо у тебе є завод або фабрика і ти передумав працювати, то можна просто розрахуватися з постачальниками, закрити все й піти. Але якщо у тебе є банк, тобто і зобов'язання. Деякі власники не можуть продати банк, оскільки немає ринку, а процес самоліквідації зараз дуже складний. За ідеєю, якщо ти розрахувався з усіма, то можна здати банківську ліцензію. І навіть якщо у банку залишилися активи, то без ліцензії з ними набагато простіше буде щось зробити. Зараз такої процедури немає, вона дуже складна", – наголошує в.о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова, яку цитує "Фінансовий клуб".

Раніше про самоліквідацію дрібних банків казала й голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Водночас регулятор визначив три системно важливі банків, які берегтимуть від "лопання".

Нагадаємо, нещодавно НБУ вперше в своїй діяльності під час зарахування банку до категорії неплатоспроможних причиною назвав непрозорість структури власності. Такі ж санкції чекають й на інші банки, якщо вони приховуватимуть своїх справжніх власників.

власність банків
Національний банк України

власність банків
Національний банк України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: