НКРЕКП ухвалила рішення про підвищення тарифів на послуги з передавання електроенергії

НКРЕКП ухвалила рішення про підвищення тарифів на послуги з передавання електроенергії

Фото: ТСН.ua

Поки це лише проєкт постанови, кінцеве ухвалення має бути зроблено 11 липня.

У п'ятницю, 26 червня, відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Його вже називають "скандальним", бо воно кілька разів переносилось. А урядовці робили все, аби на нього не потрапили ані народні депутати, ані журналісти, ані активісти. Тож провели його у вечір п’ятниці напередодні трьох вихідних.

У присутності кількох народних депутатів, урядовці вирішили підвищити тарифи на послуги з передавання електричної енергії. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це перший крок до підвищення тарифів на електрику. На засідання нікого не пускали, мотивуючи тим, що карантин. Журналісти навіть намагалися викликати поліцію через перешкоджання їхньої діяльності. Врешті, після візиту депутатів, людям дозволили зайти у залу.

На самому засіданні йшлося про питання, яке напряму, начебто, не зачіпає українців. Про підвищення тарифу на транспортування електроенергії для підприємств. Будь-яке здороження відображається на цінах на продукти, будь-які послуги. За першою редакцією йшлося про те, зо ці тарифи на транспортування можуть зрости ледь не в чотири рази. Після дискусій цю суму зменшили. Йшлося, зокрема, про 35 копійок. Це значний відсоток від того, що підприємства отримують нині. Депутати говорили про те, що для української економіки, власно українців, в період кризи, коронавірусу це неприпустима ситуація. Просили урядовців звернути на це увагу.

"Це означає, що українська економіка стає не конкурентоспроможною по відношенню до товарів світових. Це означає, що втрати колосальні бюджету України від недобору податків. Це втрати промисловості. Вони не зможуть виплачувати вчасно заробітні плати, обслуговувати кредити. Фактично у них забирають прибуток, щоб нагодувати представників альтернативної сонячної і вітрової генерації", - каже народний депутат від депутатської групи "За майбутнє" Віктор Бондар.

Чиновники ухвалили рішення про підвищення тарифів на послуги з передачі електроенергії

Чиновники ухвалили рішення про підвищення тарифів на послуги з передачі електроенергії

Приблизно на 20% виросли б тарифи для підприємств. Це означало б, що горяча, холодна вода, електротранспорт - все це для українців могло б здорожчати. Депутати просили максимально переглянути цю норму. Тому що фактично єдиними вигодонабувачами в цій ситуації були б лише підприємства "зеленої" енергетики – це вітряні і сонячні електростанції, чимало з яких належать одному із українських олігархів.

Після дискусії у майже півтори години дійшло питання до ухвалення рішення. Але як такого рішення вдалося уникнути. Після зауважень депутатів НКРЕКП ухвалила лише проєкт постанови про підвищення. Це фактично як у Верховній Раді ухвалення закону у першому читанні. Після цього кілька тижнів депутати і ті, хто зацікавиться цим проєктом, будуть мати можливість подати свої пропозиції аби цей тариф переглянули.

"Кінцеве обговорення, кінцеве ухвалення має бути зроблено 11 липня. До цього часу ми всі будемо відшукувати інструменти, якщо такі можливі, до зниження цього тарифу", - повідомив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Нардепи пообіцяли максимально швидко направити свої пропозиції.

Повʼязані теми:

Наступна публікація