ООН в Україні допомогло півтисячі переселенців відкрити бізнес

ООН в Україні допомогло півтисячі переселенців відкрити бізнес

Фото: Getty Images

Максимальна сума, яку можна отримати на власну справу, - 200 тисяч гривень.

Представництво ООН в Україні надає фінансову допомогу переселенцям із Донбасу та Криму, які хочуть відкрити власну справу, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

До представництва зі своїми ініціативами звернулися вже чотири тисячі шукачів. Одна з таких шукачок – Ольга Арчибасова. Вона працювала на Донецькій ткацькій фабриці. Доросла до посади комерційного директора, життя пішло вгору - кар'єра, достаток, власне помешкання. Але у 2014 році все змінилося.

Сьогодні Ольга має невеличкий кавовий бізнес неподалік столиці. Вона подала заявку на отримання гранту з програми розвитку ООН. І отримала початковий капітал на відкриття власної справи.

Ольга дотрималась умов грантової програми і створила чотири робочі місця. В українському представництві ООН, кажуть, що отримати грант не складно, головне - аби ідея була економічно виправданою. Суму, каже Янтомас Хімстра, можна отримати максимальну 200 тисяч гривень.

Представництво ООН в Україні дає гроші переселенцям на розвиток власної справи

Представництво ООН в Україні дає гроші переселенцям на розвиток власної справи

"Ми отримуємо високу кількість таких заявок, тому ми маємо відбирати найкращі. До речі, історія про дівчину, яка відкрила бізнес з обсмаження кави, справді надихає. Вона дуже наполеглива. Тому в неї все вдасться", - впевнений директор представництва програми розвитку ООН Янтомас Хімстра.

Але сьогодні виживати малому бізнесу не так-то й просто. Особливо зважаючи на високу конкуренцію.

В українському представництві ООН кажуть, що за останні два роки від переселенців вони отримали аж 4000 заявок на отримання грантів. За цей час, завдяки підтримці ООН в Україні, на півтисячі бізнесменів побільшало.

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Повʼязані теми:

Наступна публікація