Чекають на пояснення. Банки блокують картки українців за "підозрілий" рух грошей

У банках вважають, що блокування картки - це крайній спосіб для зв'язку з клієнтом. 

Банки блокують картки клієнтів за великі перекази та надходження на картку.

Перш за все це стосується студентів, яким батьки перераховують кошти, та фрілансерів, які працюють за усною домовленністю.

Банкіри заспокоюють, картки блокуються лише у тих осіб, які отримують або переказують великі суми. Та запевняють, що це лише спосіб "достукатися" до людини.

"Блокування картки - це крайній спосіб зв'язатися з клієнтом, якщо він не реагує на неодноразові звернення працівників банку прийти до фінустанови для надання пояснень", - розповідає директор контакт-центру банку Тетяна Любімова.

ВідеоУкраїнцям почали масово блокувати банківські картки

Як повідомили, до банку для ідентифікації особистості можуть покликати лише при переказі коштів на суму більше 15 тисяч гривень. При цьому, гроші з картки не зникають. Під підозру підпадають усі клієнти, які отримують грошові перекази, які значно перевищують ваш місячний дохід.

"Банку надали право вимагати підтверджувальні документи щодо походження цих коштів. Що це за кошти, чому вони вам надходять і чи не пов'язані вони з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом", - додала Любімова.

Фрілансерам слід хвилюватися лише тим, які не мають офіційний контракт із замовником або підприємством.

"В такому випадку, йому просто необхідно з'явитися до банку, в якому у нього відкрито рахунок та надати необхідні документи, щоб проводити подальші операції зі свого рахунку", - повідомили в контакт-центрі банку. 

Українці обурені таким ініціативам банків та вважають за краще не користуватися банківськими послугами взагалі: "Вони дограються, що люди перестануть користуватися банківськими послугами".

Не в захваті від такої ініціативи й студенти, які вважать, що стипендія у 820 гривень не може вважатися "підозрілим прибутком".

Як відомо, згідно з оновленою постановою Національного банку України "Про фінансовий моніторинг", відтепер працівники фінансових установ особливо уважно будуть контролювати надходження коштів на картки публічних осіб: депутатів, чиновників та політиків.

Нагадаємо, останнім часом у Києві почастішали випадки шахрайства з банківськими картками. Тепер не витягають гаманці та не крадуть гроші з кишень, а просто зчитують сканером банківську карту, отримуючи доступ до грошових коштів і паролів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: