Після референдуму щодо виходу з ЄС Moody's різко знизило рейтинги Британії

Агенство змінило прогноз країни за довгостроковим і борговим рейтингами зі "стабільного" на "негативний".

Міжнародне рейтингове агентство Moody's змінило прогноз за довгостроковим і борговим рейтингами Великобританії зі "стабільного" на "негативний". Обидва рейтинги підтверджені на рівні "Аа1", пише ZN.UA.

Зміна прогнозу Moody's пов'язана з референдумом, на якому більшість учасників голосування висловилися за вихід Великобританії з Євросоюзу, пояснили у Moody's.

Згідно з повідомленням, є побоювання, що ефективність економічної політики уряду Великобританії може бути дещо зменшена через результати голосування.

"Хоча ми вважаємо, що інституційна міць Великобританії дуже значна, проблеми для політиків та посадових осіб будуть суттєвими", — попередили в агентстві.

Внаслідок слабких перспектив зростання ВВП Великобританії та зниження інституційного потенціалу, державні фінанси Великобританії також, ймовірно, будуть слабкішими, ніж Moody's припускало досі, йдеться в повідомленні.

На думку Moody's, "негативний ефект від уповільнення темпів економічного зростання переважить ефект від економії бюджетних коштів Великобританії, які країні вже не доведеться перераховувати в бюджет ЄС. Уряд Великобританії має один з найбільших дефіцитів бюджету серед країн з розвиненою економікою, а зниження темпів зростання ВВП ще більше ускладнить реалізацію багаторічного плану фіскальної консолідації". 

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли за результатами референдуму щодо членства країни у Євросоюзі. Так, за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 громадян). Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року. Водночас петиція про проведення повторного референдуму в Британії швидко зібрала 500 тис. голосів.

brexit

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: