"План Маршалла для України": Кубів і Кубілюс нарешті розкрили хоча б якісь деталі

Основні п'ять пріоритетів програми мають визначити протягом найближчих півтора тижня.

Після того, як прем'єр-міністру Володимиру Гройсману в ефірі одного з телеканалів вказали на те, що за півтора року його на посаді уряд досі не спромігся озвучити хоча б якісь деталі так розрекламованого "Плану Маршалла для України", сьогодні нарешті це сталося.

Офіційно план економічного розвитку держави називається "Новий європейський інвестиційний план для України та інших країн Східного партнерства". Це спільна українсько-литовська ініціатива, передає прес-служба Кабміну.

"Європейський Союз та західні донори в 2014-2017 роках дуже допомогли нам коштами для макроекономічної стабілізації та дозволили почати відновлення економіки. Але згадаймо, як повоєнна Європа здійснила економічний прорив. Куди були направлені кошти міжнародної підтримки? "План Маршалла" - це план інвестицій у реальний сектор: інфраструктуру, агробізнес, кредитні інструменти для малого та середнього бізнесу", - пояснив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.

Екс-прем'єр Литовської Республіки та співавтор "Плану Маршала для України" Андрюс Кубілюс розповів, що ініціатива заснована на досвіді Литви в проведенні реформ у 1990-х роках.

"Ми розуміємо, що для того, щоб утримати належний темп реформ, потрібно підтримувати мотивацію суспільства та політиків. Для Литви такою мотивацією була перспектива членства в ЄС, яку нам запропонували з самого початку", - сказав Кубілюс.

Він стверджує, що ЄС зробив багато для України: запрацював безвізовий режим та Угода про асоціацію, але зараз стоїть питання, як далі розвиватимуться українсько-європейські відносини. "План Маршала", за його словами, - це інструмент, який повинен продемонструвати українському суспільству підтримку європейських партнерів.

"За підрахунками експертів, 5 мільярдів євро інвестицій в економіку на рік забезпечать Україні зростання економіки на 6-8% річних", - сказав Кубілюс.

Саме ці цифри заклали в "План Маршалла для України". Степан Кубів зазначив, що пріоритетними в цьому напрямі будуть інфраструктурні проекти, напрями енергоефективності, цифрової економіки через призму малого бізнесу.

Народний депутат Ганна Гопко уточнила, що вже запрацювала робоча група, яка складається з представників уряду та парламенту. Завдання робочої групи спільно з литовською стороною - до 25 вересня напрацювати конкретні кроки та заходи інвестиційного плану (повинні бути визначені п'ять основних пріоритетів), які будуть представлені на Саміті Східного партнерства в листопаді 2017 року. А конференцію донорів для фінансування "Плану Маршалла" хочуть провести в лютому-березні 2018-го.

Нагадаємо, "План Маршалла для України" є ініціативою Литовської Республіки для допомоги Україні на 2017-2020 роки, що передбачає серед іншого план економічної, фінансово-інвестиційної підтримки, включаючи послідовне посилення стратегічного діалогу Україна – країни Заходу для забезпечення євроінтеграції України. Ініціатива "План Маршалла для України" передбачає інвестиції в реальний сектор економіки України, а також підтримку реформ, спрямованих на економічне зростання України, створення нових інструментів фінансування інвестицій, а також підтримку малого та середнього підприємництва.

Раніше в Литві заявили про фінансову підтримку проекту "План Маршалла для України".

Залиште свій коментар