Подорожчання долара в Україні вдарило по туристам і позичальникам

Подорожчання долара в Україні вдарило по туристам і позичальникам

Стрибки курсу долара значно уповільнюють продажі турів / Фото: flickr.com/Alan Lamers

Внутрішній курс туроператорів збільшився.

Зростання курсу долара в Україні негативно вплинуло на позичальників і туристів.

"Справді, клієнтам, які до кризи оформили валютні кредити, доводиться дорожче купувати долар для їхнього погашення. Але ми не помітили зростання неповернень. Непогашення можуть початися, якщо дана ситуація затягнеться надовго, і долар ще сильніше подорожчає", - повідомив "Вестям" заступник голови правління VAB Банку Антон Шаперенков.

Девальвація гривні позначається і на туристах. "Ми прив'язуємо вартість путівок до курсу міжбанку. Якщо в понеділок він піднявся до 8,7 грн/$, то у вівторок вартість турів буде перераховуватися за 8,7-8,8 грн/$", - зазначив директор мережі туристичних агенцій "Поїхали з нами" Олег Кулик.

В туркомпанії "Гамалія" чекають на такий же курсовий коридор на сьогоднішній день - 8,7-8,75 грн/$. "Сильно задирати курс не хочемо - продажі знизилися. У людей пропало бажання відпочивати через ускладнення політситуації в країні", - сказав гендиректор туркомпанії "Гамалія" Ігор Голубаха.

За словами учасників ринку, знижується попит на тури. Директор "Мережі агенцій горящих путівок" Равіль Хамітов повідомив "Коммерсант-Украина", що на туристичному ринку спостерігається 30-відсоткове падіння продажів у порівнянні з січнем 2013 року.

"Люди із середнім і нижче середнього достатком зараз відмовляються від купівлі путівок", - сказав він. У зв'язку з цим спостерігаються суттєві знижки навіть на масових туристичних напрямках.

Водночас, зростання вартості долара поки ніяк не відіб'ється на інтернет-магазинах, які з осені минулого року перераховують вартість своїх товарів і так за високим курсом - 9-10 грн/$. А також на вартості імпортних товарів у магазинах, запасів яких на складах вистачає на 2-3 тижні.

Нагадаємо, що долар подолав позначку в 8,60 гривні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація