РФ поскаржилася в СОТ на заборону транзиту територією України

Такі дії прямо порушують правила СОТ - вважають в РФ.

Російська делегація на засіданні генеральної ради Світової організації підняла питання про введений Україною заборону на транзитні перевезення вантажів російськими вантажівками по території цієї країни.

"Немає сумнівів, що такі дії прямо порушують правила СОТ, зокрема положення про свободу транзиту. Очевидне ігнорування Києвом міжнародних зобов'язань в рамках СОТ та СНД, досягла апогею", — вважають в РФ.

12 лютого активісти на в'їзді в Закарпатті почали зупиняти російські фури. Учасники блокади мали на меті не допустити в'їзд в Україну торгового транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади приєдналися мешканці кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія ввела заборону на транзит українських вантажів в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажів з України за своєю територією.

Мінекономрозвитку підкреслили, що масового блокування українських вантажівок в Росії, які їдуть транзитом по території цієї країни, немає. Є тільки обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" на території РФ в Казахстан.

15 лютого уряд України прийняв рішення призупинити транзит російських вантажівок по території України у відповідь на блокування українських транзитних фур в РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: