Російська "Альфа-Груп" продала банк в Україні й купує ще більший

Покупцями банку "Неос" стали акціонери найбільшого дистриб'ютора техніки Apple в Україні.

Російська "Альфа-Груп" продала свою українську "дочку" – банк "Неос". Нові власники перейменують його в "АльтБанк".

Серед основних покупців фінустанови – співвласники компанії ERC Андрій Дегода, Сергій Артюх та Леонід Стольників. Антимонопольний комітет України ще навесні дав "добро" на придбання понад 50% акцій "Неос Банку", пише "Forbes-Україна".

Компанія ERC володіє найбільшим дистриб'ютором техніки Apple в Україні (мережа MOYO), а також логістичними активами в Одесі. Виручка мережі ERC (MOYO) оцінювалася в 5,8 млрд грн за рік.

"АльтБанк" може очолити фінансист Ігор Волох. Нині він голова правління Universal Bank. Його також називають одним із можливих співакціонерів нового банку. Волох своє можливе призначення на посаду не коментує.

Банкіри характеризують "АльтБанк" ("Неос Банк") як один з найбільш "чистих" на ринку. Ця установа була створена після виведення частини активів Bank of Cyprus на користь "Альфа-Банку", який його й купив. Операцію з купівлі 99,77% "Банку Кіпру" "Альфа" закрила в квітні. Президент "Альфа-Банку" Олександр Луканов тоді говорив, що після завершення процесу переведення активів Bank of Cyprus, група "Альфа" планувала продати банк – що і сталося.

Водночас "Альфа-Груп" очікує дозволу Нацбанку України на придбання "Укрсоцбанку", хоча фактично угода вже відбулася.

Тим часом російські "Сбербанк" та ВТБ заявили, що не будуть продавати свій банківський бізнес в Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: