"Роснефть" збирається продати свою мережу АЗС в Україні - ЗМІ

Вона працює під торговими марками Formula, ТНК, "Золотий Гепард", "Смайл".    

Російська компанія "Роснефть" планує продати свою мережу автозаправних станцій в Україні швейцарській Glusco Energy SA.

Про це повідомляє OilNews  з посиланням на джерело в Антимонопольному комітеті України, до якого швейцарська компанія подала відповідну заявку.

"Заявка подана 4 січня, покупець Glusco Energy SA, Швейцарія", - повідомив співрозмовник видання.

За даними видання, Glusco Energy SA входить до групи компаній Proton Energy Group SA (Швейцарія) - відомого на ринку трейдера нафти і нафтопродуктів.

Як пише "Нафторинок" інтереси Proton Energy Group SAв Україні представляє громадянин Ізраїлю - Ніссан Моїсеєв, який раніше співпрацював з трейдингової компанією Emex Turkmenistan LTD і Integral Petroleum, супроводжуючи поставки туркменського дизпалива в Україну, представляючи інтереси Мурата Сеїтнепесова.

З 2010 року Моїсеєв представляє швейцарську компанію Proton Energy Group SA, яка була ексклюзивним постачальником ізраїльського ДТ (НПЗ в Хайфі) для компаній Воган в порти Південного і Херсона (в 2015 році поставки становили близько 130 тис. тонн).

Крім того, Нісан Моїсеєв є одним із засновників компанії "Глуський Енерджі", яка займається імпортом нафтопродуктів до України.

В Україні діяльність компанії базується на поставках дизельного палива через морські порти.

За попередніми даними, в 2015 році Proton Energy поставила в Україну близько 500 тис. тонн дизпалива. Глобальний товарообіг Proton Energy становить близько 3,5 млн тонн на рік.

Мережа АЗС "Роснефти" в Україні належить ТОВ "Восток" і налічує 141 об'єкт в 12 областях України, що працює під торговими марками Formula, ТНК, "Золотий Гепард", "Смайл".

Своєю чергою, першопричиною продажу українського бізнесу можна вважати різке погіршення виробничо-фінансових показників, що почалося після Революції гідності. У результаті суспільного бойкоту і загального зниження споживання нафтопродуктів в Україні роздрібні продажі мережі "Роснефти" в 2015 році впали до 73,4 тис. тонн порівняно з 280 тис. тонн, реалізованими в 2013 році.

Бізнес "Роснефти" в Україні також включає в себе оператора оптових поставок нафтопродуктів компанію "ТНК-Індастріз Україна" і нафтопереробний завод ЛИНИК (Лисичанськ, Луганської обл.), який був зупинений на початку 2012 року.

Раніше повідомлялося, що російський концерн "Лукойл" домовився про продаж австрійській компанії АМІC своєї мережі автозаправних станцій та нафтобаз в Україні, які входять в "Лукойл-Україна".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: