Українці планують заробити на літі не лише за кордоном. Сезонних робітників чекають Крим та Західна Україна.
В Україні армія сезонних працівників уже сидить на валізах, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Тимчасовий персонал влітку потрібен настільки, що за його підбір взялися навіть деякі рекрутингові агенції. Кордони ширяться – до Криму ведуть уже не всі шляхи. Трударі їдуть на Захід України і Північ Європи.
На Південь українці їдуть працювати, зокрема, офіціантами. Так, дівчина Міла розраховує заробити за сезон близько 15 тисяч.
Найбільш затребувані робочі руки - у готельно-ресторанному бізнесі, далі йде будівництво, збирання врожаю і робота перекладачем. А ще безліч дрібної зайнятості.
"Є величезна кількість можливостей: від продажу шаурми до організації екскурсій. Деякі заробляють таку кількість грошей, які потім допомагають зиму спокійно пережити", - повідомила рекрутер Наталя Бровченко.
Також, якщо пощастить, і жити можна задарма. Деякі компанії надають гуртожитки для персоналу та харчування.
Але щастить не всім. Юристи не втомлюються попереджати про ризики. Головний із них - не прописані і не підписані угоди з працедавцем.
Так, Євген свого часу не злякався найнятися на сезонну роботу за кордоном. Збір ягід, наприклад, у Фінляндії приносить чистими десь по тисячі євро за місяць. Однак за свій кошт виходить проживання, харчування та часом навіть праця.
"Поле полуниці, яке захворіло на якусь цвіль, і треба було погану ягоду вибирати, щоб далі не розповсюджувалося. Аргументували таким чином, що потім ягода поспіє і ви на ній заробите", - розповів трудовий мандрівник Євген.
Ще одна порада від юристів: якщо трудова угода у вас є, то прочитати її уважно не зайве. "Вичерпний перелік того що людина буде робити, всі істотні умови по оплаті, по порядку оплати, по гарантії повернення", - перераховують юристи.
Але жоден ризик не змушує заробітчан відмовлятись від поїздок. Так, Євген знову збирається до Фінляндії. Цього разу вже офіціантом.
Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

