Штрафи за цигарки не відучать вагітних українок від куріння

Дата публікації
Перегляди
2370
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Штрафи за цигарки не відучать вагітних українок від куріння

Депутати самі чітко не уявляють, як діятиме механізм покарання вагітних жінок за куріння / Фото: liveinternet.ru

Фахівці не впевнені, що депутатська ідея карати за шкідливі звички штрафами стане ефективним знаряддям у боротьбі за здоров'я українців.

Слідкувати за здоров'ям вагітних жінок і неповнолітніх дітей (до 18 років) в Україні потрібно, однак чи допоможуть у цьому пропоновані народними депутатами штрафи певності немає. Хто і як шукатиме серед жінок і молоді курців та споживачів алкоголю, не знають навіть автори законопроекту, йдеться в сюжеті ТСН.

"Хай міліція розбирається. Вагітні жінки у нас підлягають певному обліку – треба слідкувати і можна виявити будь-які зловживання", - вважає народний депутат Олег Тищенко.

Його ідея проста: майбутніх мам слід налякати штрафами, вони не куритимуть, а відтак народжуватимуть здорових дітей. У правильності таких думок сумніваються не лише опитані журналістами вагітні киянки, але й фахівці.

"Відсотків 30 вагітних десь чи 25 – тобто кожна четверта курить", - погоджується з існуванням проблеми акушер-гінеколог Ніна Поліщук.

Але щодо засобів її вирішення в медиків є своя думка. Експерти наводять статистику: курців серед жінок було набагато більше, але соціальна реклама змусила кожну другу з них відмовитися від цигарок.

Нагадаємо, депутати пропонують карати 85 грн штрафу вагітну жінку чи батьків неповнолітньої дитини за випиту бляшанку пива чи випалену цигарку. У разі повторення правопорушення стягнути пропонується вже 200 гривень.

ВР пропонує штрафувати вагітних за паління та вживання алкоголю

ВР пропонує штрафувати вагітних за паління та вживання алкоголю

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2370
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація