США виділяють Україні кредитних гарантій на один мільярд доларів - угоду підписано

Підписання документів відбулося 3 червня.

Сьогодні, 3 червня, Україна та США підписали угоду про виділення Україні кредитних гарантій на один мільярд доларів.

Про це у Facebook повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Щойно підписав Угоду про гарантії запозичення між Україною та Сполученими Штатами Америки в 1 млрд доларів із послом США Джеффрі Р. Пайєттом та уповноваженим представником місії USAID Джоелєм Сандефуром. Ці кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня. Надзвичайно вдячні Уряду і народу США за постійну та незмінну підтримку України у напрямку економічних реформ", – зазначив Данилюк.

"Ця гарантійна Угода є частиною дво- та багатосторонньої економічної підтримки України, що включає чотирирічну програму МВФ (Механізм розширеного кредитування), та відображає збільшення підтримки економічних реформ українського Уряду. Ця гарантійна Угода покликана підтримати програми економічних реформ України, що підтримується МВФ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та іншими членами міжнародної спільноти, а також забезпечити подальший доступ України до ринків капіталу. Кошти у розмірі 1 млрд доларів, що будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, надійдуть до загального фонду державного бюджету. Ці кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня", – повідомили в Міністерстві фінансів.

Це вже третя угода зі США про кредитні гарантії. Попередні дві також були по одному мільярду доларів кожна.

"Ключові факти: випуск єврооблігацій на суму 1 млрд доларів на міжнародних ринках капіталу; строк погашення 5 років (у 2021 році); рекордно низька відсоткова ставка за всю історію України, як для випусків єврооблігацій, яка прогнозно складе не вище 2 відсотків річних", – уточнили в Мінфіні.

Тим часом Україна може отримати в липні черговий транш кредиту від МВФ на 1,7 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: