"Транш-подарунок": МВФ виділить для України $2,7 млрд до Дня Незалежності

"Транш-подарунок": МВФ виділить для України $2,7 млрд до Дня Незалежності

Фото: Національний банк України

Україна отримає цей транш "безоплатно та безумовно".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) затвердив розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму 650 млрд доларів для підтримки світової економіки. Україна в межах цієї програми отримає 2,7 млрд доларів до кінця літа.

Про це повідомив заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован на своїй Facebook-сторінці.

"Ввечері 2 серпня керуючі МВФ більшістю голосові фінально затвердили алокацію СПЗ на 650 млрд доларів, з яких Україна безоплатно та безумовно отримає понад 2.7 млрд доларів... Це гарний подарунок для України, і ми його отримаємо ще й до 30-річчя незалежності", - написав Рашкован.

Загальний розподіл СПЗ набуде чинності 23 серпня.

Водночас директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва назвала виділення коштів на відновлення глобальної економіки історичним рішенням.

"Це історичне рішення - найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи", - заявила вона.

Спеціальні права запозичення (СПЗ) - резервний і платіжний засіб, що емітується МВФ. Існує тільки в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках. З точки зору бухгалтерського обліку для країни ці ресурси будуть активом, а не зобов'язанням (тобто не кредитом).

Як повідомлялося, місія МВФ відновить роботу в Україні вже у вересні.

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Повʼязані теми:

Наступна публікація