У 2019 році Росія збільшила транзит газу через Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цифри перших місяців поточного року більші, ніж раніше.

Росія в перші місяці 2019 року перекачала через територію України до Європи більше газу, ніж на початку минулого року. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на дані оператора газотранспортної системи – компанії "Укртрансгаз".

Зокрема, протягом січня-травня українська ГТС забезпечила транзит 37,6 млрд кубометрів палива. Це на 7,8% більше того об’єму газу, який було транспортовано в 2018 році. При цьому показники останнього місяця, травня, стали на 16,4% більшими за аналогічні роком раніше.

Разом із тим днями оператор газотранспортної системи АТ "Укртрансгаз" заявив про переддефолтний стан на ринку природного газу через негативний баланс, що виник переважно внаслідок несанкціонованого відбору ресурсу з системи. За підрахунками "Укртрансгазу",  у березні-квітні 2019 року обсяг негативного балансу в грошовому виразі сягнув 2,5 млрд грн. Із цієї суми заборгованості було погашено лише 0,05 млрд грн.

ВідеоУкраїні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Перемови проходили у Брюсселі під наглядом Європейської комісії. Україна наполягає на новому контракті за європейськими правилами. Росія хоче продовження попереднього. Чинний контракт спливає 31 грудня. 

Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції