У "Київенерго" винною в "гарячих" рахунках називають холодну погоду

У компанії пояснили, що розрахунки за теплопостачання провели відповідно до урядової постанови.

У компанії "Київенерго", яка відповідає за теплопостачання більшості жителів столиці, захмарні суми в рахунках за жовтень пояснюють тим, що, мовляв, минулий місяць був дуже холодним, а тому й нарахування такі високі тим споживачам, у яких не встановлені теплові лічильники.

Комерційний директор "Київенерго" Євген Бушма сьогодні, 16 листопада, на прес-конференції пояснив, що під час нарахування платежів керувалися методикою, яку затвердив Кабмін – тариф розраховується з прив'язкою до середньомісячної температури і кількості днів опалювального періоду. Про це пише УНІАН.

"Є особливість, пов'язана з постановою Кабміну від 19 грудня минулого року. Це постанова враховує два ключові чинники: кількість днів, коли опалення в місяці, і температуру навколишнього повітря відносно температури, що закладена в тариф. Жодної помилки або некоректності немає", – сказав Бушма.

"Київенерго" заклало в тариф прогнозний температурний показник +8,1 градуса, а під час розрахунку вартості опалення використовували температурний показник жовтня +6,5 градуса.

"Більше того, у тарифі на жовтень закладено 15 днів, з урахуванням того, що ми почали опалювальний період до 15-го числа, кількість днів опалення в деяких випадках вище за тарифний. Це теж за цією формулою збільшує нарахування", – зазначив він.

Для близько 650 будинків з будинковими лічильниками були нараховані рахунки за нормами споживання через те, що співробітники "Київенерго" не змогли отримати доступ до лічильників. Бушма  пообіцяв, що цим будинкам нарахування скоригують.

"Київенерго" обслуговує 9 тис. будинків. У 1,8 тис. із них лічильники не встановлені (це 20% при загальноміському показнику 10%).

"У місті Києві є близько 700 будинків, де лічильники встановити технічно неможливо", – пояснив Бушма.

Водночас заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв запевнив, що до кінця 2016 року в усіх будинках Києва встановлять прибудинкові лічильники.

"До кінця року ми плануємо 100% обладнати лічильниками будинки, які перебувають у сфері управління міста, а також будинки житлово-будівельних кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків", – запевнив Пантелєєв.

Тим часом питання захмарних сум у платіжках киян сьогодні обговорювали на засіданні уряду. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наказав провести перевірки, перерахунки, а відповідальним за незаконне завищення тарифів навіть пригрозив кримінальною відповідальністю.

ВідеоУкраїнці отримали нові платіжки за опалення із нереально завищеними цінами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: