У Нацбанку пояснили, чому долар різко перевалив за 26 гривень

Дата публікації
Перегляди
37к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Нацбанку пояснили, чому долар різко перевалив за 26 гривень

Фото: УНІАН

У НБУ обіцяють підтримати стабільність гривні валютними запасами.

Сьогодні, 15 листопада, на українському міжбанківському валютному ринку долар здорожчав до 26,14/26,28 грн. У Нацбанку це пояснюють політичними чинниками.

"На міжбанківський валютний ринок України цього тижня продовжує тиснути політична нестабільність, попри наявність сприятливих фундаментальних зовнішніх факторів. Хоча Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових та олії, а ціни на сталь та залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруги викликає нервозність на валютному ринку, що нівелює вплив цих сприятливих чинників. Як наслідок, курс гривні сьогодні вже перетнув відмітку 26 грн за долар США. Відтак, подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні й відповідними негативними наслідками для економіки України", – наголосив заступника голови Національного банку України Олег Чурій, якого цитує прес-служба регулятора.

У НБУ обіцяють, що підтримають стабільність гривні золотовалютними запасами.

"Національний банк уважно спостерігає за розвитком ситуації на валютному ринку і має достатній обсяг міжнародних резервів на рівні 15,5 млрд доларів США, щоб згладити надмірні коливання обмінного курсу в разі їхнього подальшого посилення", – запевнив Чурій.

Тим часом Гонтарева звинуватила Тимошенко у брехні українцям і попередила про наслідки популізму.

 
Наступна публікація