У ЗВТ між Україною і ЄС не існуватиме експортних мит

Це не означає, що Україна взагалі відмовляється з усіма застосовувати експортні мита, це стосується лише двосторонніх відносин з Євросоюзом.

У рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) Україна і Євросоюз домовилися про те, що до експортних мит обидві сторони вдаватися не будуть.

Про в інтерв'ю ZN.UA повідомив уповноважений уряду з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

При цьому він уточнив, що це не означає, що Україна взагалі відмовляється з усіма застосовувати експортні мита, це стосується лише двосторонніх відносин з Євросоюзом. "А далі мова знову йде про двосторонні захисні заходи", - додав чиновник.

П'ятницький також повідомив, що для товарів, які сьогодні є об'єктом експортних мит, складено графіки, описані в додатках до угоди. Для брухту чорних металів, великої рогатої худоби мита поступово знижуються протягом десяти років до нуля. Для насіння соняшнику, шкір і брухту кольорових металів будуть діяти дещо інші режими, розтягнуті на 15 років. Для кожного з цих товарів режим різний.

"У нас особливо популярна тема насіння соняшнику. 15 років буде застосовуватися податок (а не експортне мито!), еквівалентний нинішньому експортному миту, - сказав П'ятницький. - Згідно з нашими зобов'язаннями в рамках СОТ, ми його знижуємо до 10%, а потім воно застигає на 15 років".

Він пояснив, що експортне мито поступово знижується і заміщується додатковим збором, який компенсує різницю між преференційним новим митом і показником в 10%. Тобто в перший рік мито 9%, а додатковий збір - 1%, потім мито 8 %, збір - 2%, і т.д. І все це розтягується на 15 років.

"Так що ми всі зберегли обличчя, - наголосив урядовий уповноважений. - Європейці хотіли експортне мито прибрати - в присвяченій цьому питанню статті воно забирається. Ось вам, будь ласка, графік. Але далі ми переходимо до іншого розділу - "Захисні заходи". І там вводиться поняття surcharge (якого у нас на сьогодні, чесно вам скажу, немає). Це свого роду компенсаційне мито, або компенсаційний податок".

Читайте також:

У Брюсселі завершились переговори щодо ЗВТ України з ЄС

Вільна торгівля України з ЄС унеможливить вступ у Митний союз

Входження України в ЗВТ згорне співробітництво з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: