Входження України в ЗВТ згорне співробітництво з Росією

Входження України в зону вільної торгівлі з Європейським Союзом спричинить прискорене згортання науково-технічної взаємодії між Росією і Україною.

Входження України в зону вільної торгівлі з Європейським Союзом спричинить прискорене згортання науково-технічної взаємодії між Росією і Україною.

Про це заявив відповідальний секретар Комісії Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану Сергій Глазьєв.

Зокрема, за його словами, політична еліта України консолідовано відстоює європейський вектор розвитку, в той час як дані статистики зовнішньої і внутрішньої торгівлі Росії і України підтверджують економічні переваги створення єдиної митної території.

За інформацією Глазьєва, загальний товарообіг Білорусі, Росії і Казахстану у першому півріччі 2011 року виріс на понад третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

При цьому згідно з розрахунками Інституту народногосподарського прогнозування російської Академії наук, у найближчі 10 років інтеграційний ефект для України в разі приєднання до Митного союзу і ЄЕП дозволить збільшити сукупний ВВП України на 773 млрд. дол., або 34% до сучасного рівня ВВП.

У випадку входження України в зону вільної торгівлі в Євросоюзом Глазьєв прогнозує прискорене згортання науково-технічної взаємодії між Росією і Україною у авіабудуванні, енергетиці, машинобудуванні, ракетно-космічної співпраці та суднобудуванні.

На його думку, такі дії призведуть до скорочення українського експорту на 2 млрд. дол. у рік. Вступ України в ЗВТ дає Євросоюзу за рахунок збільшення ринку приблизно 8 млрд. доларів в рік, що не несе великого економічного змісту, а має тільки великий політичний зміст для Євросоюзу.

Нагадаємо, Москва вже тривалий час закликає Київ приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, однак українська влада віддає перевагу зоні вільної торгівлі з ЄС та СОТ.

Нещодавно Володимир Путін навіть заявив, що євроінтеграція України "є нереальною" і приєднання України до Митного союзу було б значно вигіднішим.

"Що вигідніше, повинні визначити наші українські друзі і колеги: прагнути до єврозони або використовувати наявні вже конкурентні переваги, пов'язані з величезною кооперацією між цілими галузями економіки України та Росії", - прорекламував Путін Митний союз.

Читайте також:

Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

У Москві заявили, що приперли Україну до стінки

Гриценко: Україна потрібна Путіну для створення імперії

Росія вигадала новий спосіб "затягти" Україну в Митний союз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: