Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна купить 20 тисяч тонн китайської гречки

Згідно із попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні складе 10-11 гривень за кілограм.

Україна має намір завезти з Китаю 20 тис. тонн гречаної крупи. Про це заявив директор департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства агарної політики і продовольства Анатолій Розгон.

"Ведуться переговори, найближчим часом українська делегація відправиться в Китай. Є попередня домовленість про ввезення з цієї країни 20 тис. тонн гречки в Україні", - сказав він.

Розгон повідомив, що, згідно із попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні складе 10-11 гривень за кілограм.

"Це відповідь уряду тим, хто лобіює і підтримує зростання цін на гречку. Нехай вони зі своєю гречкою і залишаться", - сказав він.

Розгон уточнив, що гречку з Китаю буде завозити або Державна продовольчо-зернова корпорація, або ТОВ "Хліб Інвестбуд".

Він зазначив, що вартість гречки, яка сформувалася в Україні, є завищеною.

За інформацією Мінагропроду, собівартість гречки в цьому році становить 1747 гривень за тонну проти 1505 гривень за тонну в 2009 році.

Директор департаменту також повідомив, що Аграрний фонд закупить за форвардними контрактами 20-25 тис. тонн гречки для створення стабілізаційного фонду з метою запобігання ціновим коливанням і підтримки вирощування гречки в цьому році.

За словами Розгона, Мінагропрод чекає розширення посівів гречки в 2011 році з торішніх 200 тис. га до 300 тис. га.

Нагадаємо, раніше експерти попереджали, що внаслідок дефіциту гречка буде дорожчати після новорічних свят. При цьому в супермаркетах Києва кілограм гречаної крупи продавався в середньому по 16 гривень, за кілька днів ціна пакета фасованої гречки піднялася до 17,50-19 грн., а в одному з супермаркетів на Троєщині продукт коштував 25 гривень за кілограм.

18 січня до Генпрокурора Віктора Пшонки та голови АМКУ Василя Цушка звернувся депутат Верховної Ради з проханням провести детальну перевірку мережі супермаркетів столиці на предмет законності значного завищення торговельної націнки на гречку.

Читайте також:

Гречка зникне з полиць українських магазинів

Азаров про подорожчання гречки: уряд не винний

Попов контролюватиме ціни на продукти в Києві

Залиште свій коментар

Вибір редакції