Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна відновить імпорт цукру

В 2011 році прайси на цукор вторитимуть світовим, особливо сильно після того, як напрацьовані в Україні об'єми будуть реалізовані.

Цукрові заводи завершили переробку буряка, вирощеного в 2010 році. Отриманих об'ємів цукру Україні не вистачить, щоб задовольнити попит, але імпорт розв'яже цю проблему, вважають експерти.

Цукровики переробили урожай буряку 2010 року, заявили в асоціації "Укрцукор". У результаті, за даними асоціації, в поточному сезоні вироблено 1 млн. 545 тис. т цукру, що на 22% вище за показник минулого сезону (1,267 млн. т). На цукрові заводи надійшло 13,366 млн. т цукрового буряка (у заліковій вазі), з яких перероблено 13,027 млн. т.

Цей сезон буде краще, ніж торішній, Але цукровикам все ж не вдалося самостійно нагодувати українців білим піском. Без імпорту не обійтися. Це означає, що в 2011 році прайси на цукор вторитимуть світовим, особливо сильно після того, як напрацьовані об'єми будуть реалізовані. Станеться це ближче до травня, вважають експерти.

"Наварених об'ємів цілком вистачає, щоб не лихоманити ринок стрибком цін аж до кінця весни",- вважає Тарас Висоцький, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу.

Правда, його дані по виробництву цукру дещо вищі за ті, які подала асоціація „Укрцукор" - 1,590 млн. т. Проте при щорічному споживанні на рівні 1,8 млн. т дефіцит цукрового піску складатиме 210-255 тис. т. Саме стільки цукру можна отримати, якщо виконати квоту по постачанню цукру-сирцю в Україну. Цього року вона складає 267 тис. т. Після переробки цих об'ємів залишиться не більше 255 тис. т, чого цілком вистачає, щоб українці не залишилися на цукровому пайку.

Нагадаємо, у вересні минулого року світові ціни на цукор виросли до максимального рівня з лютого 2010 року через посушливу погоду в Бразилії і повені в Центральній Америці, Пакистані, деяких районах Індії та Австралії.

Читайте також:

В Україні суттєво скоротилися запаси зерна

Ціни на цукор у світі встановили рекорд

Киян обіцяють "завалити" гречкою та цукром

Залиште свій коментар

Вибір редакції