Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці понесли до банків гроші на депозити - НБУ

Кошти юридичних осіб скоротилися.

У червні українці понесли до банків більше грошей на депозити.

У Нацбанку пояснили - це сталось через зростання заробітних плат та велику кількість переказів з-за кордону. Крім того, припливу коштів у національній валюті сприяло збереження значної різниці в дохідностях депозитів у національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара США. Більшість процентних ставок за депозитами залишилась практично незмінною.

Залишки гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за червень зросли на 5,9% до 262,9 млрд грн, у іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,1% до 8,5 млрд доларів США.

Натомість, залишки депозитів юридичних осіб у платоспроможних банках за місяць скоротилися. Це відбулося як за гривневими вкладами (на 5,6% до 243,8 млрд грн), так і коштами у іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,3% до 5,1 млрд доларів. Така динаміка головним чином зумовлена плановими перерахуваннями господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до державного бюджету, пояснили в НБУ.

Тож загальний портфель гривневих депозитів у червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн.

ВідеоЧи варто українцям чекати на стрімке падіння ставок по депозитах

Ставки за банківськими депозитами рекордно падають. Причому - як у гривні, так і валюті. На сьогодні річна процентна ставка гривневих вкладів - трохи більше 12 відсотків. Українські вкладники такому падінню не раді. Водночас для європейців зберігати гроші в банках - це радше культура. Австрійці, німці та швейцарці за депозити отримують символічну суму. Або взагалі - доплачують за те, що банк збергіє їхні гроші. Чи варто українцям чекати на ще більш стрімке падіння ставок по депозитах - дивіться просто зараз.

Чи варто українцям чекати на стрімке падіння ставок по депозитах

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції