Українські облгази позапланово перевірятимуть через дивні платіжки для населення

Дата публікації
Перегляди
2428
Українські облгази позапланово перевірятимуть через дивні платіжки для населення

УНІАН

Чи матиме це якісь практичні наслідки для споживачів комунальних послуг – наразі невідомо.

Державна регуляторна служба України вирішила позапланово перевірити законність платіжок від облгазів.  Питання розглянули на засіданні експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Саме засідання відбувалося за зачиненими для преси дверима, а ініціювали його члени НКРЕ КП через звернення громадян – люди масово скаржаться до регулятора тарифів на незрозумілі донарахування в платіжках за газ. Це переважно погодні коефіцієнти та незрозумілі об’єми спожитого газу в тих, у кого немає газових лічильників.

ДРС просить НРКЕ КП перевірити платіжки споживачів

ДРС просить НРКЕ КП перевірити платіжки споживачів

На засідання запросили майже тисячу громадян із різних регіонів України – тих, хто найбільш наполегливо скаржився на облгази. Приїхали лише кілька десятків. Їхні проблеми слухали менше години і в результаті вирішили ще раз перевірити газовиків. "Предметом перевірки буде обґрунтованість донарахувань і створення заборгованості в зв'язку з цими донарахуваннями з коофіцієнтом перерахунків і так далі. Це тільки питання, на які скаржились громадяни, будуть предметом перевірки", - пояснила голова експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України Ксенія Ляпіна.

Як повідомлялося, раніше в "Нафтогазі" українцям порадили скаржитися на дивні платіжки до Нацкомісії з регулювання енергетики. Експерти ж розповіли, що переплату можливо повернути, але не готівкою, а наступною оплатою послуги. Для цього необхідно написати заяву й надати її постачальнику комунальної послуги та чекати на візит її представника. Він звірить дані лічильника й передасть інформацію про помилку самій компанії – постачальника, яка має переглянути суму в платіжці.

Нафтогаз України