Українські облгази позапланово перевірятимуть через дивні платіжки для населення

Українські облгази позапланово перевірятимуть через дивні платіжки для населення

Фото: УНІАН

Чи матиме це якісь практичні наслідки для споживачів комунальних послуг – наразі невідомо.

Державна регуляторна служба України вирішила позапланово перевірити законність платіжок від облгазів.  Питання розглянули на засіданні експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Саме засідання відбувалося за зачиненими для преси дверима, а ініціювали його члени НКРЕ КП через звернення громадян – люди масово скаржаться до регулятора тарифів на незрозумілі донарахування в платіжках за газ. Це переважно погодні коефіцієнти та незрозумілі об’єми спожитого газу в тих, у кого немає газових лічильників.

ДРС просить НРКЕ КП перевірити платіжки споживачів

ДРС просить НРКЕ КП перевірити платіжки споживачів

На засідання запросили майже тисячу громадян із різних регіонів України – тих, хто найбільш наполегливо скаржився на облгази. Приїхали лише кілька десятків. Їхні проблеми слухали менше години і в результаті вирішили ще раз перевірити газовиків. "Предметом перевірки буде обґрунтованість донарахувань і створення заборгованості в зв'язку з цими донарахуваннями з коофіцієнтом перерахунків і так далі. Це тільки питання, на які скаржились громадяни, будуть предметом перевірки", - пояснила голова експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України Ксенія Ляпіна.

Як повідомлялося, раніше в "Нафтогазі" українцям порадили скаржитися на дивні платіжки до Нацкомісії з регулювання енергетики. Експерти ж розповіли, що переплату можливо повернути, але не готівкою, а наступною оплатою послуги. Для цього необхідно написати заяву й надати її постачальнику комунальної послуги та чекати на візит її представника. Він звірить дані лічильника й передасть інформацію про помилку самій компанії – постачальника, яка має переглянути суму в платіжці.

Фото: Нафтогаз України

Повʼязані теми:

Наступна публікація