Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні через два місяці запровадять квоти на вік робітників

Чотири зі ста працівників повинні будуть належати до покоління «45+».

Держава запроваджує робочі квоти для людей середнього віку, до котрого за класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я належить віковий проміжок від 44 до 60 років. Із нового року такі наймані працівники мають складати не менш, ніж 4% від загальної кількості робітників на підприємстві, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Експерти вже скептично налаштовані до цієї новації. «Це, скоріше, озвучування проблеми, що людям старшого віку важче знайти роботу, суттєвого впливу це, мабуть,  не спричинить на ринку праці. Цифри досить лояльні для роботодавців: у будь-якій компанії, в якій працює 40-50 людей, одна людина старшого віку буде», - пояснив фахівець ринку праці Сергій Марченко. Штраф за недотримання квот передбачений на рівні 6,4 тисяч гривень, але механізму перевірки поки що немає.

Відео Держава вводить робочі квоти для людей від 44 до 60 років

Усе це не дозволяє дивитися з оптимізмом у мабутнє поколінню «45+». На сайтах пошуку вакансій роботодавці вже на рівні оголошень відсіюють частину пошукачів встановленням вікових обмежень, хоч офіційно дискримінації за такою ознакою в Україні не повинно бути. «Є такий стереотип, що людина може продуктивно пропрацювати в наймі, коли молода, немає сім’ї, коли багато вільного часу. Роботодавці хочуть, щоб люди віддавалися роботи повністю, а тим, хто 30 -40, вони мають сім’ї. І на першому місці завжди сім’я», - вважає експерт Марченко.

«Це об’єктивний процесс. Роботодавцю простіше взяти кілька праціників на маленьку зарплату», - погоджується безробітна Тетяна, котрій 55 років. А 56-річна продавчиня Людмила, котра рахує на кісточках дерев’яної рахівниці замість калькулятора, також відчуває небезпеку за своє робоче місце за прилавком у крамниці. «Досвід зараз не потрібний, більше молодь. Красиві щоб були, худенькі», - каже вона.

За офіційною статистикою, в Україні близько 300 тисяч безробітних. У центрах зайнятості ніяких проблем із працевлаштуванням старших людей не бачать. «Повірте мені, люди з досвідом більш затребувані. У нас, навпаки, є проблема з працевлаштуванням молоді. Я переконаний, що досвідчений роботодавець буде надавати перевагу людині з досвідом», - пояснив голова служби Валерій Ярошенко.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції