В Україні хочуть провести перший в історії сільськогосподарський перепис

Дата публікації
Перегляди
1680
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні хочуть провести перший в історії сільськогосподарський перепис

Фото: Associated Press

У Держстаті запевнили, що завдяки перепису стане зрозуміло, куди потрібно вкладати гроші і що дотувати.

В Україні планують вперше провести сільськогосподарський перепис.

Про це заявив очільник Державної служби статистики Ігор Вернер, пише "Укрінформ".

"В Україні ще жодного разу не було сільськогосподарського перепису. У 2001 році у нас був Всеукраїнський перепис, під час якого ми встановили точну кількість населення і його характеристики. На жаль, в сільському господарстві ми не маємо такої інформації. Йдеться про домогосподарства", - сказав він.

За словами Вернера, метою перепису є отримання інформації для ухвалення управлінських рішень.

"Нам потрібно знати, яких тварин мають люди, які культури вирощують. Як дізнатися весь цей потенціал в сільському господарстві? Цей перепис робиться для ухвалення обґрунтованих рішень, щоб було зрозуміло, куди потрібно вкладати гроші, що потрібно дотувати. Для побудови грамотної державної політики в визначених областях", - пояснив він.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2021 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Після цього до Конституційного Суду надійшло подання щодо конституційності закону України про запуск ринку землі від 48 нардепів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1680
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація