Рада запровадила в Україні вільний ринок землі: що він передбачає і як його будуть запускати

Дата публікації
Перегляди
152к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада запровадила в Україні вільний ринок землі: що він передбачає і як його будуть запускати

Фото: Associated Press

Майже два місяці депутати розглядали правки.

Верховна Рада України проголосувала за запровадження в Україні вільного ринку землі.

За відповідний документ у другому читанні та в цілому проголосували 259 депутатів.

За словами президента України Володимира Зеленського, на першому етапі відкриття ринку землі, згідно із законопроєктом, буде зменшена максимальна концентрація землі для фізичних осіб - до 100 га "в одні руки". Юридичні особи, за його словами, матимуть таку можливість після другого етапу реформи, від 2024 року. Також планується відтермінувати запровадження ринку землі аж до липня 2021 року.

Право власності на землю сільськогосподарського призначення після усіх етапів у матимуть громадяни України, юридичні особи, які зареєстровані в Україні та учасниками яких є українці, держава або громади, самі територіальні громади, а також держава. Право власності на землю планують надати і банкам та кредитним установам, але лише у разі стягнення застави. Однак протягом 2 років земельні ділянки повинні бути відчужені на торгах.

Що стосується найбільш болісного питання для українців – можливості придбання землі іноземцями або юридичними компаніями, засновниками або бенефіціарами яких є іноземці, то вони зможуть мати право власності на землю лише у разі схвалення цього на референдумі.

Водночас нардепи планують обмежити іноземцям придбання землі у 50-кілометровій зоні навколо українського кордону. Це рішення залишатиметься незалежно від результатів референдуму. Також заборону на придбання землі введуть для юридичних осіб, учасниками або бенефіціарами яких є громадяни Росії, іноземні держави, ті, проти кого введені санкції, а також розташовані в офшорних зонах.

Ще одним важливим моментом стане те, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок не може бути нижчою за їхню нормативну оцінку. Розрахунки за придбання землі мають бути винятково у безготівковій формі, а покупець повинен надати документи, які підтверджують джерело походження коштів. 

Також у новій версії законопроєкту на першому етапі планується заборонити купувати землі державної та комунальної власності. 

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Рада почала розгляд законопроєкту про ринок землі: чому парламентарі не можуть знайти компроміс

Рада почала розгляд законопроєкту про ринок землі: чому парламентарі не можуть знайти компроміс

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
152к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація