В Україні не оподатковуватимуть нерезидентів на доходи від держоблігацій

Україна зобов'язалася перед МВФ повернутися на ринок зовнішніх комерційних запозичень.

Нерезиденти, які отримають доходи від українських держоблігацій, не платитимуть податки.

Це передбачено новим законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери", який Верховна Рада ухвалила 7 вересня і який уже підписав президент Петро Порошенко. Про це пише УНІАН.

З метою підвищення інвестиційної привабливості державних цінних паперів та облігацій місцевих позик закон уточнює перелік операцій з державними цінними паперами, доходи від яких, отримані нерезидентами, не підлягають оподаткуванню. Зокрема, це стосується доходів за державними цінними паперами, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Тим часом українська делегація відбула на зустрічі з інвесторами для підготовки випуску облігацій зовнішньої державної позики в доларах США. Зустрічі заплановані 11-12 вересня в Лондоні, 13 вересня в Нью-Йорку і 14 вересня в Бостоні. Разом із запропонованим випуском Мінфін оголосив про викуп існуючих облігацій зовнішньої державної позики з погашенням в 2019 і 2020 роках.

Згідно з програмою з Міжнародним валютним фондом, Україна наприкінці 2017-го повинна повернутися на ринок зовнішніх комерційних запозичень із випуском єврооблігацій на 1 млрд доларів.

За оцінками експертів, Мінфін випустить нові єврооблігації з терміном погашення від 10 до 15 років з купоном 7,3-7,5% загальним об'ємом до 2,5 млрд доларів, при цьому чистий обсяг після вирахування витрат на викуп колишніх облігацій становитиме близько 1 млрд доларів.

Залиште свій коментар