В Україні скасували майже 13 тисяч ГОСТів. Що це означає для споживачів

Із пострадянськими країнами Україна торгує саме за цими скасованими стандартами.

Від початку  року в Україні скасували майже 13 тисяч ГОСТів. Більшість із них будуть чинними ще протягом двох років, щоб підприємці встигли пристосуватися до нових умов.

Урядники вважають, що це відкриває додаткові можливості для бізнесу, оскільки зніме обмеження щодо розробки товарів і послуг. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Ці всі держстандарти прийняті ще до 1992 року, вони застарілі, більшість з них не використовується взагалі, а решта заганяє виробників у певні рамки. Цим і керувалися, запевняють урядники, при скасуванні.

Споживачам перейматися немає чого, заспокоюють у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Скасовані ГОСТи стосуються обмежень на те, як саме можна виробляти продукцію, що жодним чином не впливає на її якість та безпеку. Зазначають, що всі компанії, які експортують свою продукцію, працюють за міжнародними стандартами.

Щоправда, з пострадянськими країнами Україна торгує саме за цими скасованими стандартами.

На зміну документації виробникам дають два роки. Ті ж, які хочуть і далі працювати за ГОСТом, можуть це зробити, включивши стандарти ГОСТу до технічних умов продукції.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Валентини Доброти.

Росія припинила транзит українських товарів своєю територією

Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Там називають цей крок порушенням міжнародних угод, ухвалених зокрема у рамках діяльності Світової організації торгівлі. А тим часом від нового року скасовано майже 13 тисяч ГОСТів. Більшість із  них  будуть чинними ще  протягом двох років, щоб підприємці встигли пристосуватися до нових умов. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: