В Україні скасували майже 13 тисяч ГОСТів. Що це означає для споживачів

Із пострадянськими країнами Україна торгує саме за цими скасованими стандартами.

Від початку  року в Україні скасували майже 13 тисяч ГОСТів. Більшість із них будуть чинними ще протягом двох років, щоб підприємці встигли пристосуватися до нових умов.

Урядники вважають, що це відкриває додаткові можливості для бізнесу, оскільки зніме обмеження щодо розробки товарів і послуг. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Ці всі держстандарти прийняті ще до 1992 року, вони застарілі, більшість з них не використовується взагалі, а решта заганяє виробників у певні рамки. Цим і керувалися, запевняють урядники, при скасуванні.

Споживачам перейматися немає чого, заспокоюють у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Скасовані ГОСТи стосуються обмежень на те, як саме можна виробляти продукцію, що жодним чином не впливає на її якість та безпеку. Зазначають, що всі компанії, які експортують свою продукцію, працюють за міжнародними стандартами.

Щоправда, з пострадянськими країнами Україна торгує саме за цими скасованими стандартами.

На зміну документації виробникам дають два роки. Ті ж, які хочуть і далі працювати за ГОСТом, можуть це зробити, включивши стандарти ГОСТу до технічних умов продукції.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Валентини Доброти.

ВідеоРосія припинила транзит українських товарів своєю територією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: