В Україні стрімко зростають ціни на овочі борщового набору

В Україні стрімко зростають ціни на овочі борщового набору

Найбільше додали в ціні капуста, буряки та морква.

Від початку тижня в Україні почали стрімко дорожчати овочі борщового набору. Зокрема, морква подорожчала на третину, а буряк – у півтора раза. Капуста виросла у ціні на 50%. Повільніше дорожчають картопля і цибуля.

Про це повідомляють експерти "Інфо-Шувар".

Динаміка цін на овочі на гуртових ринках України

Овочі

Зростання

Оптова ціна, грн/кг

Морква

+30%

5,5-7

Буряк червоний

+50%

5-7

Капуста

+50%

3,5-5

Картопля

+7-10%

3,5-4,5

Цибуля

+5%

3,2-4,2

Ціни на різні види продукції зростають під впливом різних факторів. Наприклад, подорожчання капусти експерти ринку пов’язують зі стриманими продажами на рівні виробників, хоча запаси в сховищах поки що є достатніми для того, щоб задовольнити наявний внутрішній попит. Але фермери зреагували на позитивний тренд, який намітився на ринку ще тиждень тому і не квапляться реалізовувати запаси, сподіваючись, що ціни в наступні кілька місяців будуть лише зростати.

Зростання цін на моркву та буряк може бути пов’язане із скороченням запасів у сховищах. Особливо це помітно щодо червоних буряків. І виробники, і гуртові компанії вважають, що найближчим часом ситуація з пропозицією українських коренеплодів може лише погіршиться, бо продукція досить погано зберігається і відсоток відходів є більшим, ніж передбачалось на момент закладання в сховища.

Підвищення вартості цибулі та картоплі пов’язують із логістичними проблемами, які стали наслідком погіршення погодних умов. Це дійсно суттєво підігріло попит на всі овочі борщового набору, особливо в центральних та південних регіонах.

Раніше повідомлялося, що тепличні господарства забезпечують потреби українців лише на п'яту частину.

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів