В Україні здешевшали приватні будинки: які зараз ціни

Дата публікації
Перегляди
966
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні здешевшали приватні будинки: які зараз ціни

Фото: ТСН.ua

Протягом другої половини 2021 року вартість приватних садиб може зрости на 2-3%.

Упродовж 2021 року середня вартість приватних будинків в Україні в доларовому еквіваленті залишається стабільною і дорівнює 474,7 дол/кв. м.

Про це свідчать дані дослідження компанії «Увекон».

Як пояснює партнер із розвитку бізнесу компанії Олександр Коробко, з початку 2021 року на ринку приватних будинків було два ключових сплески: в березні середні ціни збільшилися на 5,6% до 496,1 дол/кв. м, а в червні вони навпаки знизились - в середньому на 4,8% до 474,7 дол/кв. м.

Найбільше в Україні продаються садиби площею до 100 квадратних метрів – на них припадає понад 65% усієї пропозиції. Близько 45% пропозиції припадає на будинки площею від 100 до 300 квадратів і менше 5% - на великі будинки площею від 300 до 600 квадратних метрів.

За даними аналітиків, найнижча вартість приватних будинків зафіксована в Тернопільській області - 278,5 дол/кв. м. Найдорожчі будинки пропонувалися в Києві та найближчому передмісті із середньою ціною 1379 доларів за квадратний метр. Серед найбільших українських міст відносно високі ціни на будинки в Одесі, де середня вартість 992,2 дол/кв. м, у Харкові - 737,4 дол/кв. м, та у Львові - 797,1 дол/кв. м.

Як пояснює генеральний директор групи компаній «Увекон» Володимир Шалаєв, станом на зараз сегмент приватних будинків знаходиться майже на пікових цінових показниках, що відповідають платоспроможному попиту. Так, попит та пропозиція на приватні будинки збалансовані і жодного ажіотажу на ринку не відбувається.

Водночас, ціноутворення на приватні будинки по всій країні має однакові тенденції: у березні напередодні локдауну, зростання вартості спостерігалося на всі типи будинків, а у червні в усіх сегментах ринку приватних будинків ціна знизилась.

За прогнозами фахівців, ціна на приватні будинки в Україні може зрости у вересні-жовтні, а наприкінці грудня може дещо знизитись, повернувшись до показників червня.

«За збереження відносної економічної та епідемічної стабільності вартість приватних будинків за підсумками року може залишитися сталою з незначними коливаннями залежно від регіону, місця розташування, площі, зручного транспортного сполучення, якості комунікацій тощо. Найбільший попит очікується на  невеликі будинки площею до 100-150 м2, відповідно вартість будинків великої площі за всіма ознаками буде поволі знижуватися. З вересня по грудень 2021 року цінові коливання навряд чи перевищать 2-3%. У найближчі 3-6 місяців стрімке зростання цін в сегменті приватних будинків малоймовірне», - прогнозує Володимир Шалаєв.  

Нагадаємо, в Україні збільшується вартість оренди житла – за прогнозами фахівців, у річному вимірі зростання може сягнути 20%.

Детальніше про це читайте в ексклюзивній статті ТСН.ua «Оренда житла: що буде з цінами восени та як на них можуть вплинути нові комунальні тарифи і локдаун».

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
966
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація