Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В "Укрнафті" спрогнозували ціну нафти в 2016 році і великі проблеми для Росії

Роллінс повідомив, що в Північному морі найбільш високі витрати під час видобутку нафти.

Поточна ціна нафти нежиттєздатна протягом довгого періоду.

Таку думку в інтерв'ю "Економічній правді" висловив директор "Укрнафти" Марк Роллінс.

"Питання в тому, що значить довгий період. Рік, два, три? Або всього лише півроку? Іранці, які виходять на ринок, це теж окреме питання. Безліч країн, які залежать від нафти, і нафтові компанії наразі втрачають гроші на цьому ", - розповів він.

Роллінс повідомив, що в Північному морі найбільш високі витрати під час видобутку нафти, що робить цей регіон одним із найбільш дорогих в світі. "Ціни там скачуть до 50 доларів за барель. Виходить, тільки видобуток бареля нафти там коштує 50 доларів. І зараз гроші там просто згорають. Довго вони не протягнуть. Безліч компаній з малим запасом грошових ресурсів збанкрутує в Великобританії", - зазначив директор "Укрнафти ".

Також, на думку Роллінса, велика частина компаній не можуть покрити програму капіталовкладень, дивіденди і оперативні витрати при таких цінах на нафту, але вони мають "значний резерв коштів". "Протягом деякого часу такі компанії можуть собі дозволити грошові витоки, тому протримаються на плаву. Можуть урізати програму капіталовкладень, знайти способи збільшити грошовий потік, але довго не протримається ніхто. Без інвестицій вони збанкрутують", - додав глава компанії.

Як повідомив Марк Роллінс, низькі витрати на видобуток нафти сьогодні є тільки на Близькому Сході, тому там можуть добувати і за 5-7 доларах за барель. "Але у них є бюджет, який потрібно підтримувати, державний бюджет. Всі ці компанії є, по суті, державними компаніями", - заявив він.

У той же час, Роллінс впевнений, що видобуток в Росії впаде швидше, ніж там прогнозують. На падіння можуть вплинути санкції, через які є складнощі з поставками обладнання.

"У них дуже дорогий видобуток, неефективна промисловість. Тому, на мій погляд, їм доведеться припинити видобуток набагато швидше, ніж вони вважають. Думаю, Путін це представить як поступку і скаже щось на кшталт: "Заради порятунку світу ми зрізаємося від видобутку нафти, і взагалі ми герої! ". Насправді, він у відчаї і вибору у нього немає. Безліч країн зараз страждає. Я сподіваюся, що в другому півріччі можна чекати невеликого подорожчання. Особисто я сподіваюся протягом року на середню ціну близько 30 доларів або, може бути, трохи вище. При середній ціні в 30 доларів за барель наша компанія може вижити ", - констатував директор" Укрнафти "Марк Роллінс.

Нагадаємо, що експерти прогнозують, що протягом чотирьох років через санкції і дешеву нафту економіка Росії втратить до 600 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції