Росія незаконно привласнила десятки АЗС "Укрнафти" - директор компанії

Лише у Криму окупанти експропріювали 16 станцій.

Компанія "Укрнафта" втратила після анексії Криму 16 автозаправних станцій.

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" повідомив директор компанії Марк Роллінс, відповідаючи на запитання про позов до міжнародного арбітражного суду в Гаазі проти Росії.

"Чесно кажучи, це відносно невелика частка нашого бізнесу. Ми втратили близько шістнадцяти автозаправних станцій в Криму. В окупованих сепаратистами регіонах на сході країни ми теж втратили кілька станцій. Вони не складали значної частини бізнесу, але ці АЗС були власністю "Укрнафти", нашої компанії. І бізнес там йшов цілком непогано і приносив прибуток. Ми подали позов проти Російської Федерації, оскільки мала місце експропріація. Ми більше не контролюємо ці активи. Як я вважаю, їх передали комусь іншому", - заявив Роллінс.

За його словами, АЗС просто були забрані окупантами.

"Персонал? Не знаю. Напевно, працюють на нових власників. Я поняття не маю, хто нові власники. Ми втратили зв'язок і контроль над цими активами. По суті, їх просто забрали силою ", - додав він.

Нагадаємо, що загалом Україна подала до Європейського суду з прав людини чотири позови проти Росії через анексію Криму.

Зокрема, 6 січня стало відомо, що Постійна палата третейського суду у Гаазі заявила про початок розгляду позову українського бізнесмена Ігоря Коломойського проти Російської Федерації щодо міжнародного аеропорту під Севастополем. Він вимагає відшкодувати 15 мільйонів доларів завданих Росією збитків.

"Укрнафта" також звернулась із позовом до Постійної палати третейського суду проти Росії. Розгляд ініційовано відповідно до укладеної ще в 1998 році міжурядової російсько-української угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій. Йдеться про захоплення АЗС й іншого майна підприємства в Криму та Севастополі. У базі суду з'явилися дані і про аналогічні позови до Росії ще 11 українських компаній - Stabil, "Рубенор", "Рустел", "Кіровоград-Нафта", "Крим-Петрол", "Пірсан", "Трейд-Траст","Елефтерія"," ВКФ Сатек ", Stemv Group і Novel-Estate.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: