"Укрнафта" подала позов до Гаазького суду проти Росії

Дата публікації
Перегляди
2991
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Укрнафта" подала позов до Гаазького суду проти Росії

«Укрнафта» подала в гаазьку Постійну палату третейського суду позов проти РФ / Фото: Нафтогаз України

Крім того, з аналогічними позовами до РФ звернулися ще 11 українських компаній.

"Укрнафта" подала в гаазьку Постійну палату третейського суду (ППТС) позов проти Росії.

Суть позову поки що невідома, у повідомленні на сайті ППТС зазначається лише, що розгляд ініційовано відповідно до укладеної ще в 1998 році міжурядової російсько-української угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Крім того, у в базі ППТС з'явилися дані про те, що аналогічні позови до Росії подали ще 11 українських компаній - Stabil, "Рубенор", "Рустел", "Кіровоград-Нафта", "Крим-Петрол", "Пірсан", "Трейд-Траст","Елефтерія"," ВКФ Сатек ", Stemv Group і Novel-Estate.

Раніше повідомлялося, що Постійна палата третейського суду у Гаазі заявила, що розгляне позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського проти Російської Федерації, який стосується міжнародного аеропорту у анексованому Криму. 

Компанія Коломойського мала контракт, за яким мала права експлуатувати пасажирський термінал у міжнародному аеропорті Севастополя до 2020 року. У позові бізнесмен вимагає відшкодувати суму прибутків, які він втратив після того, як незаконна кримська влада "націоналізувала" аеропорт. Сума збитків, за повідомленнями, склала 15 мільйонів доларів. Росія, виходячи з позову, порушила двосторонні домовленості.

Експерти зазначали, що взявши до розгляду позов щодо відшкодування збитків за відібраний термінал аеропорту Бельбек, суд у Гаазі дає українським державним і приватним компаніям потужну надію на бодай фінансову компенсацію від окупанта.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2991
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація