Робота в нуль. Глава "Укрнафти" назвав критичну вартість нафти для компанії

На підтримку основних фондів потрібно від 900 млн до мільярда гривень.

Компанія "Укрнафта" може працювати за ціни нафти в 25 доларів за барель "в нуль". Про це в інтерв'ю "Економічній правді" повідомив директор компанії Марк Роллінс.

За його словами, "Укрнафта" поки працює без фінансових втрат за сьогоднішніх цін на "чорне золото", а потік грошей є позитивним.

"За умови падіння ціни на нафту до 25 доларів за барель, ми можемо працювати "в нуль". Це при повній відмові від капітальних інвестицій. Але певні капітальні інвестиції компанія все-таки змушена робити. В іншому випадку компанія почне руйнуватися. Є певний мінімум, який необхідно вкладати для підтримки основних фондів у робочому стані", - зазначив він.

Роллінс також додав, що на підтримку основних фондів потрібно від 900 млн до мільярда гривень. Таким чином, реалізувати ці цілі можна лише при ціні нафти мінімум в 30 доларів.

"Але, як ви бачите, ціни на нафту зараз нижче цього рівня, і не виключено, що вони можуть впасти ще нижче. Плюс у нас немає резерву готівки. Зараз ми проводимо оцінку витрат компанії і плануємо їх скорочувати. Зараз ми оцінюємо діяльність центрального офісу в Києві, але скорочення витрат планується по всім компаніям, які є частиною структури "Укрнафти", - розповів Роллінс.

Експерти передрікають розпад Росії через нафтову кризу

Нашому агресивному сусіду вже передрікають розвал - як у свій час розпався Радянський Союз, так через нафтову кризу з політичної карти може зникнути і сучасна Росія. Програма Гроші з’ясувала, коли це може статися і що буде на місці безмежних російських просторів. Про це розповіла людина, яка не так давно працювала у ФСБ.

Він визнав також, що компанія не може наслідувати приклад інших компаній, скорочуючи маржу для скорочення витрат, тому що бурить власні свердловини. "Тобто ми є власним буровим підрядником. Будемо шукати інші способи скорочення витрат", - підсумував Марк Роллінс.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив опрацювати питання фінансово-економічного оздоровлення ПАТ "Укрнафта" в частині погашення існуючої дебіторської заборгованості та забезпечення проведення розрахунків з бюджетом.

Нафтове піке

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: