В уряді планують зекономити 5 мільярдів гривень за рахунок викриття "мертвих душ"

Найбільше за підробними документами нараховуються виплати на Донбасі.

Міністерство фінансів наступного року планує перевірити, чи в потрібні руки потрапляють пенсії та соціальна допомога, яку надає уряд, йдеться в ТСН.16.45.

Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько. За даними урядовців, найбільше "мертвих душ", на яких за підробними документами нараховуються виплати, на Донбасі.

Ревізія допоможе за рік зекономити близько 5-ти мільярдів гривень. При цьому урядовці наголошують, що жодного скорочення соцвиплат для тих, хто отримує їх правомірно, не буде.

У проекті бюджету-2016 заплановане підвищення соціальних виплат на 12 відсотків. При цьому, уряд продовжить стратегію на скорочення боргів та дефіциту бюджету. Він закладений у півтора раза менший, ніж цьогоріч. І збільшувати його, каже Яресько, уряд у жодному разі не стане. Бо це означатиме автоматичне припинення кредитної програми МВФ.

Серед джерел поповнення бюджету Яресько, зокрема, називає, можливу легалізацію грального бізнесу, прибутки від конфіскації корупційних активів. Але для цього парламент має ухвалить відповідні закони.

Проект бюджету уряд подав до Парламенту у пакеті, в якому сім законів, разом із податковою реформою. Верховна Рада планує розглянути його в четвер.

"Важливим елементом податкової реформи є зниження оподаткування зарплат. Перш за все - єдиного соціального внеску. Але таке зниження, яке ми і пропонуємо у нашій реформі, призведе до значного, на 108 млрд гривень, збільшення дефіциту Пенсійного фонду. І для того, щоби покрити цей дефіцит та водночас не розбалансувати державний бюджет, нам окрім самого бюджету та податкової реформи потрібно було зробити значну, важку роботу", - заявила Яресько.

ВідеоМінфін хоче виявити «мертві душі» серед отримувачів пенсій та соціальної допомоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: