Випробування гаманцем. Коли впадуть "космічні" ціни на продукти

В Україні скасували держрегулювання вартості соціальних продуктів.

Ціни на овочі та фрукти порівняно з минулим роком злетіли в рази. Скажімо, капуста - втричі, картопля - вдвічі. Дорожчають і соціальні продукти - молоко, м'ясо, яйця.

Українці подорожчання пов'язують зі скасуванням державного контролю цін на продукти соціального значення. Сьогодні вже 10 днів, як постанова набула чинності. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Від 1 липня держава припинила контроль за цінами на продукти соціального значення. Такі як: хліб, молоко, яйця, м'ясо, крупи та цукор. Пояснюють, це має знизити тиск на виробників продуктів. Люди не дуже раді цій новині. Адже порівняно з 2016 роком ціни на всі харчові продукти, не лише на соціальні, а й навіть сезонні, піднялися на майже 30%.

Приміром, ціна кілограма молодої картоплі порівняно з минулим роком підскочила вдвічі - від 10 грн до 20 грн. Цибуля коштує не 8 грн, як торік, а 14 грн за кілограм. Найбільше в ціні зросла капуста- від 5 грн до 15 грн за кілограм. Дорожчає і м'ясо. В середньому за кілограм свинини продавці просять від 110 грн. За курячу тушку - майже 50 грн. Торік це було 70 грн та 40 грн відповідно.

Експерти зазначають, що скасування державного контролю цін - це далеко не єдина причина їхнього зростання. Перший фактор – цього року аграрії посіяли значно менше овочевих культур, ніж минулого року. Важливий другий фактор - квітневі та травневі заморозки, які дуже сильно вдарили по саджанцях, які саме формуються в цей період.

Зекономити на овочах та м'ясі можна на спеціальних ярмарках, що організовують щотижня у великих містах, або ж на ринках. Ціни там нижчі в середньому на 20%.

І вже у липні мають знизитися ціни на всі сезонні овочі та фрукти - новий урожай має порадувати гаманці українців на 25-30% мінусу від нинішньої ціни. М'ясо ж навпаки трохи додасть у ціні. Зокрема, свинина традиційно дорожчає влітку, адже саме її найчастіше розкуповують на шашлики.

ВідеоЧому суттєво зросли ціни на продукти та чи варто очікувати їх здешевшання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: