Випробування гаманцем. Коли впадуть "космічні" ціни на продукти

В Україні скасували держрегулювання вартості соціальних продуктів.

Ціни на овочі та фрукти порівняно з минулим роком злетіли в рази. Скажімо, капуста - втричі, картопля - вдвічі. Дорожчають і соціальні продукти - молоко, м'ясо, яйця.

Українці подорожчання пов'язують зі скасуванням державного контролю цін на продукти соціального значення. Сьогодні вже 10 днів, як постанова набула чинності. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Від 1 липня держава припинила контроль за цінами на продукти соціального значення. Такі як: хліб, молоко, яйця, м'ясо, крупи та цукор. Пояснюють, це має знизити тиск на виробників продуктів. Люди не дуже раді цій новині. Адже порівняно з 2016 роком ціни на всі харчові продукти, не лише на соціальні, а й навіть сезонні, піднялися на майже 30%.

Приміром, ціна кілограма молодої картоплі порівняно з минулим роком підскочила вдвічі - від 10 грн до 20 грн. Цибуля коштує не 8 грн, як торік, а 14 грн за кілограм. Найбільше в ціні зросла капуста- від 5 грн до 15 грн за кілограм. Дорожчає і м'ясо. В середньому за кілограм свинини продавці просять від 110 грн. За курячу тушку - майже 50 грн. Торік це було 70 грн та 40 грн відповідно.

Експерти зазначають, що скасування державного контролю цін - це далеко не єдина причина їхнього зростання. Перший фактор – цього року аграрії посіяли значно менше овочевих культур, ніж минулого року. Важливий другий фактор - квітневі та травневі заморозки, які дуже сильно вдарили по саджанцях, які саме формуються в цей період.

Зекономити на овочах та м'ясі можна на спеціальних ярмарках, що організовують щотижня у великих містах, або ж на ринках. Ціни там нижчі в середньому на 20%.

І вже у липні мають знизитися ціни на всі сезонні овочі та фрукти - новий урожай має порадувати гаманці українців на 25-30% мінусу від нинішньої ціни. М'ясо ж навпаки трохи додасть у ціні. Зокрема, свинина традиційно дорожчає влітку, адже саме її найчастіше розкуповують на шашлики.

ВідеоЧому суттєво зросли ціни на продукти та чи варто очікувати їх здешевшання

Залиште свій коментар