Янукович розповів, як відмовив МВФ у підвищенні тарифів

Дата публікації
Перегляди
1330
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Янукович розповів, як відмовив МВФ у підвищенні тарифів

Янукович: якщо б ми прислухалися до МВФ, тарифи на оплату квартир зросли б на 100% / Фото: AFP

За словами Януковича, вже в 2011 році Україна вийшла на більші обсяги видобутку власного газу - і надалі їх нарощуватиме.

Україна продовжить нарощувати видобуток власного газу і шукатиме альтернативу цьому виду палива. Про це президент Віктор Янукович сказав в інтерв"ю для спільного проекту New York Times News Service & Syndicate и "Сегодня Мультимедиа" - альманаху "Україна і світ 2012. Глобальний порядок денний".

За словами Януковича, вже в 2011 році Україна вийшла на більші обсяги видобутку власного газу - і надалі їх нарощуватиме. Глава держави звернув окрему увагу на важливість для України пошуку альтернативних видів енергоносіїв.

"Два роки тому ми вирішили піти шляхом збільшення власного видобутку енергоносіїв. Ми фактично на 14 мільйонів тонн за два роки збільшили обсяги видобутку вугілля. Це дуже серйозно, і ми йдемо й далі цим шляхом", - сказав він.

Торік в Україні було видобуто 82 мільйони тонн вугілля, і сьогодні профіцит цього енергоресурсу становить мінімум 5 мільйонів тонн, зазначив президент, додавши, що Україна може використати вугілля як енергоносій, що заміщує газ, застосувавши відповідні технології в різних галузях: у металургії, в енергетиці тощо.

Янукович також підкреслив важливість оптимізації споживання енергоносіїв.

Він також зауважив, що, незважаючи на високу вартість газу для України, влада зробила все, щоб його ціна для населення не збільшувалася.

"МВФ, наприклад, вимагав збільшити тарифи на газ для населення й для теплокомуненерго. А це означає - підвищити тарифи на оплату квартир більш ніж на 100% і, звісно, тарифи на споживання газу для населення, за рахунок цього компенсувати дефіцит коштів. Ми розуміли, що таке навантаження для населення - надмірне, і на це не пішли", - сказав Янукович.

Нагадаємо також, раніше президент вкотре наголосив, що сьогодні Україна платить непомірну ціну за російський газ.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1330
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація