Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Яресько пояснила, що Україна робитиме із "боргом Януковича"

Глава Мінфіну готова запропонувати РФ нові умови.

Міністр фінансів України Наталя Яресько заявила про наміри домовитися із представниками РФ про реструктуризацію простроченого боргу на $ 3 мільярди.

Про це вона сказала в інтерв'ю Reuters під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

За словами очільниці  Міністерства, їй не вдалося зустрітися із російською стороною під час форуму, однак вона готова запропонувати РФ інші умови реструктуризації боргу.

"На жаль, російська делегація не змогла зустрітися з нами в Давосі, але я завжди налаштована оптимістично. У нас хороший досвід досягнення взаємних домовленостей ... це кращий шлях для всіх нас… Кращих умов бути не може, але це не означає, що угода повинна бути ідентичною. Але чистий економічний результат повинен бути таким самим ", - цитує агенція слова Яресько.

Вона додала, що сподівається на відновлення кредитування з боку МВФ вже у лютому. При цьому, реструктуризація боргу є частиною узгодженої з фондом програми надання траншів.

Яресько також висловила думку, що уповільнення світової економіки може поставити під питання урядовий прогноз двопроцентного зростання ВВП.

"Це торішня оцінка. Ми постійно переглядаємо прогнози. Я б очікувала (зростання – Ред.) приблизно в районі цього показника", - сказала Яресько.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу. Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українські власті відмовлялися визнавати борг офіційним і наполягали на його комерційній основі. У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції