Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄС виділяє Україні майже 100 мільйонів євро на децентралізацію

Програма допомоги діятиме протягом чотирьох років.

Сьогодні, 22 квітня, Україна та Єврокомісія, що діє від імені ЄС, підписали угоду про фінансування на 97 млн євро проекту "U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

"Сьогоднішня подія і 97 мільйонів євро – перша масштабна фінансова допомога Україні на підтримку інституціонального розвитку. Це не просто кошти, це визнання Європейським Союзом успішності реформи децентралізації. Більша частина коштів піде на навчання місцевої влади на всіх рівнях. За допомогою програми люди в регіонах отримають важливі для подальшого розвитку громад знання: щодо стратегічного планування, складання бюджету, моніторингу, електронного врядування, ефективного фінансового управління та інше. Ефект від цього має відчути кожен із нас. Це інвестиція в знання і можливість громад змінитися, вирости, отримати нову якість життя. Ми хочемо, щоб протягом наступних чотирьох років, коли буде діяти ця програма, ми виховали нову еліту, сильних і освічених людей, які готові брати на себе відповідальність і бути справжніми лідерами", - підкреслив віце-прем'єр-міністр і міністр регіонбуду Геннадій Зубко.

4-річна програма має два основних компоненти:

1) Зміцнення спроможності для реалізації реформ децентралізації та регіональної політики: навчання для місцевої влади на всіх рівнях, тематичні консультації, підтримка професійної освіти для посадових осіб виконавчих органів влади, навчання з управління проектним циклом.

2) Центри надання адміністративних послуг та підвищення обізнаності громадян про місцеве самоврядування: комплексні відновлювальні роботи, надання обладнання для понад 600 ЦНАП, навчання для місцевого персоналу ЦНАП, кампанія з підвищення обізнаності.

Нагадаємо, раніше Зубко розповів, як Україна розпорядиться багатомільйонною фіндопомогою ЄС для децентралізації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції