Єврокомісія вирішила надати Україні 500 мільйонів фіндопомоги

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це перший транш Четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС.

Єврокомісія ухвалила виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 млн. євро.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Facebook.

Лідер України подякував за таке рішення та відзначив, що це дуже важливий сигнал незмінної підтримки Євросоюзу в умовах останніх викликів з боку російського агресора.

Щиро вдячний Єврокомісії за позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової...

Опубліковано Петром Порошенком П'ятниця, 30 листопад 2018 р.

Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард наголосила, що, попри запровадження воєнного стану, фонд продовжить співпрацю з Україною.

Утім, Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали. Також узгодили болюче питання про підвищення вартості газу для населення - новий тариф почав діяти від 1 листопада. Останньою основною вимого було ухвалення держбюджету на 2019 рік.

Водночас місія МВФ і влада України наприкінці жовтня досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і завершується в березні 2019-го.

ВідеоДиректор МВФ підтвердила готовність фонду продовжити співпрацю з Україною

МВФ подовжить співпрацю з Україною попри запровадження воєнного стану. Це в телефонній розмові з президентом Порошенком підтвердила директорка-розпорядниця фонду Кристін Лаґард. Україна не може отримати черговий транш кредиту від МВФ вже півтора року, бо не до кінця виконувала всі вимоги щодо реформ та нових законів. 

Директор МВФ підтвердила готовність фонду продовжити співпрацю з Україною

Залиште свій коментар

Вибір редакції