З населення здеруть податок за засклені балкони

З населення здеруть податок за засклені балкони

За засклені балкони доведеться платити більше / Фото: Сегодня

Депутати дозволили вести бізнес у житлових квартирах і обклали податком балкони та лоджії.

Верховна Рада прийняла поправки президента до змін у Житловий кодекс УРСС якими узаконюється оподаткування засклених балконів і лоджій.

Депутати погодилися з пропозицією Віктора Януковича, що площа лоджій, балконів, веранд і терас підраховується з урахуванням коефіцієнтів: для балконів і терас - 0,3; для лоджій - 0,5; для засклених балконів - 0, 8 і для веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1,0.

Крім того, депутати погодилися скасувати заборону надання в житлових будинках приміщень для потреб виробничого характеру.

"Президентські коефіцієнти майже повністю збігаються з нині чинними. Є тільки дві відмінності: по-перше, нинішні регулюються не законами України, а підзаконними актами, а по-друге, такого поняття, як засклений балкон, офіційно ні у будівельників, ні у БТІ не існує. Воно і не могло існувати, тому що всі засклені балкони в країні - самодіяльність мешканців", - пояснює голова Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків Михайло Кальтагейсер.

"А в підсумку для всіх квартир із заскленими балконами БТІ перерахують загальну площу по новому" балконного "коефіцієнту 0,8, і квартплата у мешканців цих квартир збільшиться", - говорить він.

При цьому забудовникам буде вигідно відразу склити не тільки лоджії, але і балкони, щоб приплюсовувати їх до квадратних метрів квартири з коефіцієнтом 0,8, а не 0,3, як зараз.

Читайте також:

Українцям доведеться доплачувати за засклені балкони

"Комуналка" подорожчає на 32%

Кияни півроку платили незаконно завищену комуналку

Отримати кредит на житло стало практично нереально

У разі повторення кризи ціни на квартири різко підскочать

Повʼязані теми:

Наступна публікація