Загроза нацбезпеці: "тарифна комісія" оштрафувала три компанії ДТЕК Ахметова

Загроза нацбезпеці: "тарифна комісія" оштрафувала три компанії ДТЕК Ахметова

Фото: УНІАН

Матеріали перевірок компаній направлять до Антимонопольного комітету, Міненерго та Держенергонагляд, а також до РНБО та правоохоронних органів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала три компанії ДТЕК, які пов’язують з Ренатом Ахметовим.

Про це інформує пресслужба НКРЕКП.

Штраф наклали на компанії АТ "ДТЕК Західенерго", АТ "ДТЕК Дніпроенерго" і ТОВ "ДТЕК Східенерго". Сума штрафу становить 1,7 млн грн для кожної. Зазначається, що це максимальний розмір грошової компенсації, встановлений законодавством. Також очільник Комісії Валерій Тарасюк заявив, що ініціює звернення до парламентарів щодо збільшення розміру штрафів у подібних ситуаціях.

"Такі кричущі порушення, що призвели до ситуації, коли вся країна опинилась під ризиком відключення від електропостачання, заслуговують на найсуворіші штрафні санкції", — зазначив Тарасюк.

У НКРЕКП  пояснили, що ці компанії не виконали вимоги законодавства щодо критичного стану забезпечення паливом, а саме: обов’язку виробників, які виробляють електричну енергію з використанням вуглеводнів, мати необхідні резерви відповідного палива для гарантування безпеки постачання електрики.

Матеріали перевірок зазначених компаній ДТЕК направлять до Антимонопольного комітету, Міненерго та Держенергонагляд.

"Крім того, така поведінка виробників електричної енергії становить загрозу не лише енергетичній, а й національній безпеці країни, тому матеріали перевірки будуть направлені також до РНБО, а також до правоохоронних органів для відповідного реагування", — додав очільник регулятора.

У ДТЕК рішення НКРЕКП назвали необґрунтованим і заявили, що планують оскаржити його в суді.

Нагадаємо, що в Україні не будуть підвищувати тариф на передавання електроенергії.

Газом не користувався, а сплатити маєш: членкиня НКРЕКП відповіла на запитання про нові платіжки

Газом не користувався, а сплатити маєш: членкиня НКРЕКП відповіла на запитання про нові платіжки

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація