Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жителі Дніпропетровщини перемогли облгаз у справі про загальнобудинкові лічильники

Суд зобов’язав підприємство повернути переплачені гроші та власним коштом встановити індивідуальні прилади вимірювання.

Верховний суд України поставив крапку у протистоянні між жителями містечка на Дніпропетровщині та місцевим облгазом. Конфлікт виник через встановлення у місті загальнобудинкових лічильників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жителька міста Зеленодольськ на Дніпропетровщині показує новенький газовий лічильник. "Цілий рік я була без газу, я користувалася електричною плиткою, готувала їжу", - каже пані Людмила. Газова війна між жителями та компанією-монополістом триває ще із 2016 року, відколи в багатьох містах на будинках почали з'явилися сірі коробки із загальнобудинковими газовими лічильниками замість індивідуальних у кожній квартирі. Тоді жителям почали надходити платіжки із у кілька разів більшими сумами, адже показники загального лічильника розподіляли між усіма квартирами – порівну платили й ті, хто економить, й ті хто безперестанку куховарить.

ВідеоЖителі Зеленодольська довели незаконність загальнобудинкових газових лічильників

Верховний суд України поставив крапку у протистоянні між жителями містечка на Дніпропетровщині та місцевим облгазом. Конфлікт виник через встановлення у місті загальнобудинкових лічильників - тоді усі жителі мали сплачувати порівну: і ті, хто економить, і ті, хто газом гріється.  

Жителі Зеленодольська довели незаконність загальнобудинкових газових лічильників

Тоді в облгазі пояснювали: встановлювали загальні лічильники, бо так їм дешевше. А жителям радили розбиратися, хто як накручує, між собою. Коли споживачі вирішили платити за нормами, а не за незрозумілі цифри – газовики пішли у наступ. Торік у грудні нібито через витік відрізали кілька квартир боржників од газу. У відповідь зеленодольці заблокували автомобілі майстрів на кілька діб. Одночасно боротьба тривала і у судах – три родини разом із місцевим активістом та депутатом наважились піти до суду. Перший суд газовики програли, подали апеляцію, аж ось крапку у справі нещодавно поставив Верховний суд. Він визнав загальні лічильники незаконними та зобов'язав газовиків встановити індивідуальні, а також повернути жителям переплачені ними гроші.

"Ми переплатили 1825 гривень. Ті, котрі приходили з загальнобудинкового лічильника, ми не платили, а платили по нормах. У нас борг висів", - розповів Андрій Дегтярьов, який тепер радіє, що може цілий рік не сплачувати за газ. Тепер, коли є ухвала Верховного суду для трьох родин, проти газовиків збираються позиватися інші жителі міста. "Вони самі виявляють ініціативу, вставляють у двері записки: де можемо зустрітися, які документи підготувати, і в нас проходить переписка у дверях", - каже депутат міської ради Дмитро Невеселий. Однак досі більшості споживачів продовжують надходити платіжки із чималими сумами.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції