Логістично вигідно, щоб обласний центр був розділений між Маріуполем і Краматорськом

Дата публікації
Перегляди
3543
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Логістично вигідно, щоб обласний центр був розділений між Маріуполем і Краматорськом

Фото: ТСН.ua

Очільник Донецької ОДА обіцяє олімпійську базу у Святогірську та покращення залізничного сполучення.

Кабінет міністрів України 26 червня підтримав перші кандидатури президента Володимира Зеленського на посади очільників восьми українських областей. Серед них і військовий прокурор із Західної України Павло Кириленко – його погодили на голову Донецької обласної держадміністрації. 5 липня Зеленський видав відповідний указ.

Під час представлення нового очільника у Краматорську президент зачепив болісну тему нового голови ОДА – його родичі живуть на окупованій території, а рідний брат начебто є у базі "Миротворця" та "служить" у лавах бойовиків. Водночас, Зеленський поставив Кириленку і перші завдання – зручний перетин КПВВ та стабільна виплата пенсій.

Із Павлом Кириленком ТСН.ua вдалося поспілкуватися під час інвестиційного форуму у Маріуполі. Він розповів про будівництво олімпійської бази у Святогірську, розвиток залізничного сполучення Донецької області та можливе перенесення обласного центру до Маріуполя.

Почнемо із питання КПВВ у Донецькій області. Чи планується модернізація та покращення логістики у цьому напрямку?

А ви були на КПВВ хоч на одному? Якщо ви там побудете, то це питання саме по собі відпаде. Певне оснащення і покращення логістичного проходу мешканців через КПВВ буде, цьому приділена увага. Але КПВВ є оснащеними, є робочими і особисто ми вчора (28 жовтня - ред.) із прем’єр-міністром мали змогу один із таких КПВВ "Новотроїцьке" проінспектувати.

А у питанні перевезень до КПВВ? Величезна кількість нелегальних перевізників, які не контролюються.

Є питання, ці питання будуть врегульовані. Наразі вже щодо проблемних місць, це КПВВ "Майорське", там нелегальні перевезення вже відведені від безпосередньо від лінії перетину. І внутрішні перевезення здійснює комунальне підприємство, на самому КПВВ.

Щодо залізничного сполучення Донецької області – від планів запуску "Інтерсіті" до Маріуполя не відмовилися?

Плани лишаються. От я зараз проговорював із головою міської ради Маріуполя саме про те, що буде відбуватися. Наразі сполучення покращується, але бажає лишатися кращим час, за який буде можливість дістатися. Тому цей час ми повинні скоротити. І також питання "Інтерсіті" розглядається.

Влада готує черговий поштовх до децентралізації, новий адміністративно-територіальний устрій. У рамках цього в питанні обласного центру поки що все залишиться на своїх місцях чи є можливість його перенесення до Маріуполя?

Давайте ми будемо розвивати область, наразі ОДА, частина ключових правоохоронних структур розташована в Краматорську, а частина – в Маріуполі. Наразі це питання таким і лишається, це пов’язано як із логістичним сполученням, це основне, так і з контролем з мого боку як голови Донецької ОДА підконтрольної українській владі території Донецької області. Тому якщо перебувати винятково в Маріуполі, логістично для вирішення тих гострих проблем, які різко виникають, може бути банально недостатньо часу. Тому логістично наразі правильно, щоб була така розбивка між Маріуполем та Краматорськом, щоб знаходились органи влади і правоохоронні органи в цих містах.

Ваша була ідея щодо будівництва олімпійської бази у Святогірську. На якому вона наразі етапі?

Наразі вивчається це питання. Питання законності всіх експертних висновків, які проведені. І після цього буде розглянуте питання, як я і сказав, зустрічі з активом громади Святогірська і взагалі з активами громади області. Можливість альтернативного знаходження площі для розташування бази. База, беззаперечно, потрібна. База – це черговий важливий крок для спортивного розвитку області. Але все повинно відбуватися в рамках закону і з урахуванням думки громади. І це повинно бути спільно – закон і думка громади. Я розумію, що декому навіть не буде це подобатися, якщо буде додержана уся законна процедура, але я особисто буду тримати це на контролі.

Донецька область має вихід до Азовського моря, але досить мало дійсно відомих курортів. Як планується розвивати цю галузь?

Планується не тільки туристичної галузі, і навіть не тільки прибережних селищ на підконтрольній Україні території. Але я знаю, що вже ведеться робота та спілкування з інвесторами, щоби розробити та вдосконалити пляжі навіть у самому Маріуполі.

Спілкувався Олексій Ярмоленко

Нового голову Донецької ОДА під час візиту до Краматорська представив президент

Нового голову Донецької ОДА під час візиту до Краматорська представив президент
Наступна публікація