Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Якби ми хотіли організувати теракт у Маріуполі, ми б це зробили

Співробітники СБУ і поліції затримали групу людей зі зброєю, які виявилися колишніми бійцями "Правого сектору".

У грудні начальник поліції Донецької області В'ячеслав Аброськін та прес-служба Служби безпеки України відзвітували про те, що в Маріуполі провели спецоперацію, в ході якої в одному з гуртожитків затримали 17 осіб у військовій формі і без документів.

У цієї групи вилучили вражаючий арсенал зброї – автомати, гранати, кулемети, гранатомети, понад півсотні ящиків із патронами і 600 великокаліберних патронів, вибухівку тощо.

Силовики заявляли, що затримані не входять до жодного з підрозділів українських військ, не перебувають у добровольчих батальйонах та інших патріотичних об'єднаннях. Але що це були за люди у військовій формі з великою кількістю зброї в місті, яке підконтрольне українській владі, так і не повідомили.

Як виявилося, затримані належать до спецпідрозділу "Одін", названого на честь верховного скандинавського бога, що дарує перемогу у війні. Заступник командира спецпідрозділу Данило Морозов розповів ТСН.uа, що раніше бійці "Одіна" входили до складу ДУК "Правий сектор" і зараз на стадії легалізації. Також, за його словами, про наявність зброї у них знали вищі чини МВС, СБУ та ЗСУ, а "затримання" у Маріуполі він називає цькуванням патріотів з боку влади.

Фотогалерея У Нацполіції показали вражаючий арсенал зброї, вилучений в гуртожитку Маріуполя (11 фото)

- Що відбулося у Маріуполі?

- 17 грудня в наше розташування в Маріуполі приїхали "маски-шоу" - контррозвідка СБУ, військова комендатура і спецпідрозділ МВС. Вони вилучили у нас зброю і боєкомплект.

Наскільки я розумію, це міжвідомчі розбірки, оскільки про те, що у нас є зброя, знали як в СБУ, так і в командуванні АТО, Генштаб, Міноборони, особисто Арсен Аваков. Мій командир [Руслан Качмала - командир підрозділу "Одін"] зустрічався з ним, обговорював це все, що про наявність зброї, про наявність боєкомплекту. Оскільки ми домовлялися про вступ нашого підрозділу в полк "Азов".

Зброя вся трофейна, боєкомплект теж трофейний. Є відеодокази, як ми в розвідці тягаємо міни з позицій "сепарів".

 
 

- Якщо про ваш підрозділ знали в МВС, СБУ та керівництві АТО, чому вас затримали?

- Як із самого початку [АТО] було, так і зараз - у нас структури не навчилися координувати між собою дії. Вони діють, не попереджаючи один одного.

На мою думку, перед ними стояло завдання нас ліквідувати. Але ми не дали їм бій, оскільки нам дали попередження скласти зброю, і чекати на зустріч із представниками керівництва АТО. У четвер (17-го грудня) нас "брали", а на наступний день, в п'ятницю, ми повинні були зустрітися з керівниками АТО з приводу нашої легалізації. Тому хлопці сховали зброю подалі, сиділи рівно, чекали.

Оскільки у силовиків не вийшло розв'язати конфлікт, перестріляти нас, значить, як я розумію, треба було, в першу чергу, вилучити всі засоби зв'язку, покласти усіх "мордою в підлогу", провести особистий обшук, вилучити те, що люди мали при собі, вилучити засоби зв'язку, після цього вивезти в будівлю СБУ або МВС, розсадити по різних кімнатах і допитувати. Але вони нічого не зробили, це була їхня помилка. Стався витік інформації, що відбувається цькування патріотів, тому нам пощастило, вони поїхали.

Якщо влада влаштовує цькування, значить, ми їй не до душі, значить, ми діємо по справедливості, честі, значить, чинимо так, як потрібно для нашої країни. Країни, а не держави.

- Когось затримали?

- Нікого не затримали, слава Богу. Ми продовжуємо нашу діяльність, тільки в іншому місці. Де - говорити не будемо. Раптом ще хтось захоче "в гості" приїхати. Але оформлення йде. Такими кроками влада тільки дає нам поштовх йти вперед, докладати ще більше зусиль.

- Тобто, у вас вилучили зброю і відпустили? Ніяких затримань і кримінальних справ?

- Так. Спочатку була інформація в соцмережах, Аброськін - я не знаю, хто це такий, але я так зрозумів, якийсь головний міліціонер Донецької області - написав, що в ході спецоперації знайшли якихось "зелених чоловічків", у них вилучили зброю та боєкомплект, відкрите кримінальне провадження за статтею 263 - "незаконне зберігання зброї".

 

Сегодня Службой безопасности Украины совместно с Главным управлением НП в Донецкой области проведена спецоперация, в рез...

Опубліковано Вячеславом Аброськиним 17 грудня 2015 р.

Законне-незаконне – звичайно, не нам вирішувати. Але це не спецоперація. Якщо вони так це називають, то це ганьба для наших спецслужб. Тому що ще чотири місяці тому - це можна знайти в Інтернеті - мій командир Руслан Качмала зі спікером МВС [Артемом] Шевченком після зустрічі з Аваковим з приводу нашого підрозділу офіційно заявив, що ми маємо зброю, маємо боєкомплект, що все це ми передамо в Нацгвардію.

Був один підполковник, начальник кримінальної міліції, офіцер честі, він нам допомагав, він дав нам своє слово, що на нас кримінальні справи не заведуть.

Нікого з нас особливо не затримували, нікуди не вивозили. Затримували тільки під час вилучення зброї - ми не могли виходити за ту територію, де були. Завдяки цьому підполковнику з нами ніхто нічого не зробив.

- Розкажіть про ваш спецпідрозділ - звідки він з'явився?

- Кістяк підрозділу складають вихідці з 7-го батальйону Добровольчого українського корпусу "Правого сектору". Коли минулого літа постало питання, що його переводять в запас, ми вирішили продовжити свою діяльність на території Донецької області, вийшли зі складу 7-го батальйону, і вирішили легалізуватися, щоб отримати більше озброєння, можливостей тощо.

Ми брали участь [у АТО] на території Донецької області - в основному це Піски, Авдіївка, Верхньоторецьке, район аеропорту, метеовежа. Багато хлопців - вихідці з "Правого сектору", які брали участь у боях за Іловайськ, за аеропорт. Є хлопці із Збройних Сил України, які "дембельнулись". Загалом, хороший колектив зібрався.

- Чому ви досі не легалізувалися?

- Яка ситуація? У нас завдання стоїть оформитися цілим підрозділом, оскільки хлопці всі спрацьовані, кожен знає, хто на що здатний. Ми багато пройшли разом. Але нам пропонували варіанти розкидати нас по формуваннях, по ротах. Не хочуть зберегти наш суверенітет, оскільки ми можемо показати [високий] рівень боєздатності, рівень підготовки для інших підрозділів.

Тому ми розглядаємо всі варіанти, шукаємо всіх можливих людей, які підуть нам назустріч. Після інциденту в Маріуполі начебто прояснилася ситуація, і ми будемо цілим підрозділом у складі Збройних Сил України. Але поки не почалося оформлення, говорити, в якій частині, не будемо.

- Як ви опинилися зі зброєю в Маріуполі, якщо воювали біля Донецька?

- В той момент, коли нас намагалися випровадити з сектора "Б", вже було вирішено, що ми будемо оформлятися як окрема рота у складі полку спецпризначення "Азов" Нацгвардії. Нам обіцяли, що ми залишаємося на своїх місцях, оскільки все вже зроблено було в секторі "Б" - Донецький напрямок. Але трохи щось не вийшло, комусь ми стали невгодні, перед нами поставили ультиматум – або ми їдемо, або...

Стосовно перевезення зброї, боєкомплекту ми домовлялися з керівництвом сектора "Б", вони приїжджали до мене, ми вирішували ці питання, оскільки наш командир від'їхав до Києва, вирішував усі питання стосовно нашого оформлення. Доводилося домовлятися про вивезення зброї, боєкомплекту. Я не міг це все кинути, це здобувалась кров'ю і потом, це колосальна праця.

Фотогалерея СБУ затримала у Маріуполі групу із 17 осіб із величезним арсеналом зброї (3 фото)

Полк "Азов" надав нам машини [для перевезення озброєння], ці машини зі зброєю і БК [з-під Донецька в Маріуполь] супроводжувала військова служба правопорядку, безпосередньо керівники ВСП сектора "Б" і сектора "М" були в курсі того, що відбувається.

Ніхто не ховався, ця зброя не була призначена для якихось терактів, для якихось дій проти нашої держави, проти нашого народу. Якщо б ми хотіли організувати теракт у Маріуполі, я вам прямо кажу, ми б це зробили.

[Вилучену] зброю і боєкомплект ми хотіли б повернути - це наше, це трофейні, ми заслужили це. Я сподіваюся, що вона до нас повернеться, тому що кожна граната - це пам'ять. Ми вчора згадували, як п'ять кілометрів несли п'ять протитанкових мін, 10-кілограмових. Ми ходили за ними в розвідку, зайшли на позиції "сепарів", "зняли" їх, ризикували.

Розмовляв Олексій Ладика

Відео СБУ сьогодні проводить обшуки в спецпідрозділі "Одін" у Маріуполі

Залиште свій коментар

Вибір редакції