Росія підтримує геноцид сирійців авіацією і кадровими інструкторами

Інтерв'ю довело, що ситуація на Близькому Сході вкрай заплутана. Конфлікти будуть виникати з новою силою через численні розбіжності.

У Сирії не припиняються бойові дії, в яких з одного боку воюють урядова армія, російські військові, найманці з Лівану та Ірану, а з іншого їм протистоять сирійська опозиція з представників помірних і радикальних сил, найманці з понад ста країн і західна коаліція на чолі з США. Третьою стороною є "Ісламська держава", яка утримує значну територію країни.

Наразі вся увага світу прикута до боїв навколо економічної столиці - Алеппо, зруйнованої за шість років громадянської війни Сирії. Щоденні зведення з місця подій свідчать про гуманітарну катастрофу, загибель мирних жителів і воєнні злочини.

Події з Сирії активно публікуються відомими світовими виданнями, а також групами в соціальних мережах. Однією з найактивніших в Twitter є інформаційна стрічка Шам Центру, яка висвітлює, в тому числі, успіхи, поразки на фронті військової бригади Ахрар Аш-Шам. За різними даними, до бригади входять тисячі бійців із реальним бойовим досвідом. Нещодавно МЗС Росії пригрозило ударами по позиціях бригади. Ахрар Аш-Шам - складник сирійського ісламського фронту.

Кореспонденту ТСН.ua вдалося зв'язатися з тими, хто займається інформаційним висвітленням діяльності угруповання. Інтерв'ю публікується без правок, щоб показати українському читачеві всі суперечності не тільки між сторонами, що воюють, а й між самими мусульманами.

"Сирійський клубок" настільки заплутаний, що говорити про швидке завершення шестирічного конфлікту надто рано.

 

Сьогодні на голови сирійців падають запальні, кластерні, фосфорні, іпритові і навіть глибинні бункерні бомби.
Шам Центр

- Ви оперативно повідомляєте про ситуацію в Сирії. Як вам вдається отримувати такий обсяг інформації?

- Із перетворенням світу на одне велике електронне село, зв'язок і пересування в якому здійснюється за лічений час, з'явилася можливість отримувати найсвіжіші новини безпосередньо з фронтової лінії через соцмережі і месенджери. Це, своєю чергою, надає великим світовим силам більше можливостей маніпулювати свідомістю людей і орієнтувати їх у потрібному для себе напрямі. Але водночас, це відкриває величезні за своїми масштабами потоки інформації від першоджерел, які якраз і використовуються нами.

- Головна увага прикута наразі до битви за Алеппо. Яка гуманітарна ситуація в місті? Чого найбільше потребують люди? І яка кількість тих, хто продовжує там залишатися?

- Гуманітарна ситуація в Алеппо зараз наближається до ситуації в місті Мадайя, що на півдні Сирії, де об'єднані війська Башара Асада влаштували справжній геноцид мирних жителів. Шиїтські найманці не пропускають нікого до оточеного міста, знущаючись над людьми голодом. Асаду активно допомагають ПКС Росії, чиї літаки розбомбили останню лікарню в Алеппо. Путін хоче знищити якомога більше цивільних об'єктів: лікарні, водосховища, ринки, хлібопекарні, дороги, мечеті, школи. Мета Москви - знищити, очистити місто від мусульман-сунітів, щоб передати шиїтським бандам повну владу над Алеппо. За останніми даними в облозі залишилося близько 350 тисяч жителів. Точної кількості ніхто не може сказати, тому що під ударами російської авіації постійно гинуть кілька десятків мирних жителів.

У зв'язку з останніми подіями, коли російська авіація розбомбила гуманітарний конвой, становище людей погіршилося ще більше. Під час авіаударів загинув представник "Червоного півмісяця" в Сирії, і організація заявила про припинення своєї діяльності у цій країні. А що тепер робити жителям Алеппо, знову готувати суп із листя?

- Щодня надходять повідомлення про бомбардування російською авіацією Алеппо. Які райони міста нищать і якими видами бомб?

- Російські літаки проводять масовані бомбардування по мирних жителях, які опинилися за ґратами в східній частині міста. Також наносять удари по повстанцях, які ціною свого життя, щодня намагаються прорвати облогу шиїтів, щоб прокласти хоча б один робочий коридор. У багатьох сирійців по той бік облоги залишилися сім'ї та родичі, хтось із них серйозно хворий і потребує екстреної евакуації. Путін цілеспрямовано бомбардує Алеппо усіма видами бомб, більшість із яких заборонені міжнародними конвенціями, оскільки несуть необиральний характер. Складається таке враження, що Росія дійсно тренується в Сирії, випробовуючи нові і нові види зброї. Сьогодні на голови сирійців падають запальні, кластерні, фосфорні, іпритові і навіть глибинні бункерні бомби. Досить відкрити YouTube і подивитися останні зведення рятувальних операцій в Алеппо.

- Ми постійно читаємо про удари російських ПКС, але чи наносяться удари урядовою армією з неба?

- Авіапарк Асада значно застарів і перебуває на постійному обслуговуванні російських військових. Асадити не можуть одночасно бомбити всі провінції Сирії, тому з приходом Росії у вересні 2015 року кількість бомбардувань різко зросла, люди почали вмирати цілими сім'ями. Якщо раніше авіація Асада в основному скидала звичайні бочкові бомби, що постачаються йому Іраном, то сьогодні Москва завдає безпрецедентних ударів по мирних жителях через застосування новітніх бомб зі збільшеним убивчим ефектом. Нещодавно Лавров підтвердив, що літаки Асада не здатні виконувати бомбардування вночі. Водночас російські ПКС намагаються накрити населення саме вночі, коли люди сплять і не встигають піти в укриття.

Уявіть собі, пізно вночі ви спите з родиною в звичайній квартирі на четвертому поверсі, у вас багато дітей. Як раптом небо розриває страшний звук ракети, що летить, і вікна влітають до вашої спальні разом із рамою. Ваші відчуття в цей момент? Там живуть такі ж люди, які переживають шок. Але чи встигнете ви одягнутися і разом із малими дітьми добігти до першого поверху або підвалу? А в цей час російський літак вже розвертається і завдає повторні удари кластерними бомбами, які розлітаються кварталами, залітають до житлових дворів і розносять сирійців на шматки.

- Яка взагалі військова тактика, на вашу думку, у РФ і Асада щодо взяття під свій контроль Алеппо?

- Усе досить просто. Алеппо є економічною столицею Сирії, втрата якої для Асада стане справжньою катастрофою. У місті та його околицях розташовані найбільші заводи, велика частина яких тимчасово зупинила свою роботу, але алавіти (релігійний напрям в ісламі, до якого належить президент Башар Асад) сподіваються відновити їх, щоб хоч якось компенсувати свої фінансові втрати. Втрата Алеппо також значною мірою зміцнить бойовий дух повстанців і негативно позначиться на настрої шиїтських найманців. Наприклад, в Ірані та Лівані зібралася достатня кількість противників влади, які бойкотують участь своїх синів у цій сирійській м'ясорубці, коли на батьківщину повертаються все більше і більше вантажівок із тілами шиїтських терористів.

Вуличні бої в Алеппо в основному проводяться в районі Шейх Саїд, який розташований на півдні Алеппо. Йдуть інтенсивні бої за ділянку федеральної траси Дамаск - Алеппо, якою надходить основне постачання шиїтських бандформувань. Міські бої завжди були важкими, багато ділянок заміновані, квартали перебувають під постійним снайперським обстрілом з обох боків. Тому до таких боїв готуються ретельно, продумуючи кожен крок наступу.

Оборона Асада легко трісне, якщо повстанцям вдасться перекрити постачання військ на південному фронті, тому в цьому районі очікуються найбільш запеклі бої.
Шам Центр

- Наскільки далеко військові Асада і РФ просунулися в здобутті перемоги в битві за місто? І чи вистачить ресурсів у груп повстанців для відбиття такої масштабної атаки?

- На самому початку 2016 року на північ Алеппо прибули значні сили шиїтських військових підрозділів з Ірану, які спільно з курдськими комуністами перекрили північну дорогу, що сполучає Алеппо з Туреччиною. Після чого почалася масова евакуація народу до східних провінцій. Потім за допомогою ПКС РФ шиїтські найманці перекрили єдину дорогу Кастелло, що сполучає оточене Алеппо з зовнішнім світом. Повстанцям тоді не вдалося відбити наступ через внутрішні розбіжності.

Однак це не завадило ісламській коаліції "Джейш аль-Фатх" прорвати багатомісячну облогу міста з півдня всього лише за сім днів. І незважаючи на те, що шиїти знову повернули контроль на півдні, це говорить про те, що у повстанців є достатній потенціал для повторного деблокування Алеппо. Також не варто забувати, що в останніх боях повстанці використовували лише малу частину своїх сил, але що буде, якщо в наступній битві братимуть участь понад 20-30 тис. бійців? Оборона Асада легко трісне, якщо повстанцям вдасться перекрити постачання військ на південному фронті, тому в цьому районі очікуються найзапекліші бої.

- Ми багато читаємо про звірства бійців "Ісламської держави". Хотілося б дізнатися про те, чи фіксується вами жорстоке поводження з боку армії Асада або ж російських військових?

- Хочемо вас поправити, правильно називати це угруповання "Держава Багдаді", яке лише прикривається ім'ям Ісламу, щоб заручитися підтримкою мусульманської громади. Ви багато читаєте про ІДІЛ, тому що світові ЗМІ намагаються донести до мас їхні звірства, щоб викликати у громадськості огиду до релігії Іслам. Російська ж пропаганда, навпаки, намагається всіма силами приховати свої злочини в Сирії, щоразу намагаючись змити кров зі своїх рук.

"Жорстоке поводження з боку Асада" - це занадто м'яко сказано. Протягом шести років в Сирії триває справжній геноцид мирного населення. Алавіти Асада і шиїти настільки ненавидять сунітів-мусульман, що ставляться до них гірше ніж м'ясник - до забійної худоби. Існують численні організації, які фіксують злочини Башара Асада і шиїтських найманців на території Сирії, а також діяльність Росії, яка підтримує їхній геноцид не тільки авіацією, а й артилерією і кадровими інструкторами.

- У вашому Twitter можна дізнатися про наступ у провінції Хама та її столицю. Розкажіть докладно про оперативну ситуацію. Які сили протистоять проурядовим військам? І де саме ще ведуться повстанцями бої?

- Наступ повстанців у напрямку Хами загалом йшов вдало. Були звільнені кілька міст і сіл, асадити стабільно відступали, не витримуючи натиску штурмових загонів. До самої столиці залишалося кілька кілометрів, проте в таборі повстанців сталися деякі розбіжності. Війська Асада, скориставшись плутаниною, поспішили відбити деякі точки і закріпити свої позиції. Основними силами повстанців є місцеві сирійці, які добре знають ландшафт районів Хами і Хомса.

- Українці не мають достатньої інформації про опозицію в Сирії. Що з себе являє бригада Ахрар аш-Шам. Чи є в її складі громадяни України?

- Повстанці "Ахрар аш-Шам" поряд із загонами "Джабхат Фатх аш-Шам" складають основну частину ісламської коаліції "Джейш аль-Фатх", кількість якої становить понад 50 000 осіб. Бригада "Ахрар аш-Шам", що складається з місцевих арабів, є однією з найвпливовіших повстанських груп в Сирії, бійці якої беруть участь у багатьох битвах проти Асада і шиїтських найманців. Українці і кримські татари беруть участь в сирійській війні, але їх одиниці, об'єднані в дрібні групи всередині інших повстанських бригад.

- На вашу думку, яким має бути переламний момент у війні? Можливо, взяття Дамаска, перемога в битві за Алеппо?

- Переламний момент у війні може настати тільки в тому разі, якщо мусульманська громада нарешті прокинеться і направить своїх синів з усього світу на захист одновірців від справжнього геноциду, вчиненого шиїтами і Росією. Світові держави, які беруть участь у війні проти мусульман Сирії, не заспокояться і не капітулюють навіть після падіння таких стратегічних міст як Дамаск і Алеппо. Доки громадяни Росії чи Ірану будуть спокійно працювати на військових заводах із виробництва смертоносних ракет, в Сирії нічого не зміниться.

Однак повстанці зможуть досягти значних успіхів в Сирії, якщо Туреччина перекриє протоку Босфор для російських військових кораблів, за яким ось уже більше року Путін постійно підживлює Асада зброєю і боєприпасами. Якщо періодична гризня курдів з шиїтами переросте в повномасштабну війну. Якщо угруповання ІДІЛ раптом переключиться на боротьбу з Асадом. Якщо повстанці налагодять виробництво власних ПЗРК. Якщо нова влада в шиїтських державах раптом кине Асада наодинці з Росією. Все це може привести до значних успіхів повстанців і наблизить перемогу.

- Як лідери муджахидів оцінюють міжнародні переговори щодо врегулювання конфлікту в Сирії? Якою, на їхню думку, повинна бути країна в майбутньому?

- Муджахиди, які протистоять шиїтським бандам, у більшості складаються з місцевих сирійців. Муджахиди - це і є народ Сирії. В їхніх рядах б'ються сини сирійців, їхні батьки і навіть діди. Але постійна війна - це не сама мета, навпаки, люди втомилися від війни, навіть самі повстанці. Звичайно ж люди хочуть миру, щоб їхні діти могли спокійно ходити до школи, працювали лікарні тощо. Але сирійський народ вже давно перестав вірити в різні "переговори", вважає їх марними. Коли в Женеві чиновники тиснуть один одному руки, в цей час сирійці по шматках збирають своїх рідних після чергового російського авіанальоту.

Майбутнє країни? Населення Сирії в більшості своїй складається з мусульман-сунітів, які ось уже кілька десятків років перебувають під кривавим чоботом сім'ї Асада. Але народ повстав проти тиранії, взявши в руки зброю, і цей процес не зупинити. І після всіх злочинів алавітської секти і шиїтських найманців майбутнє Сирії неможливо уявити на чолі з Асадом. На підконтрольних повстанцями територіях працюють шаріатські суди, поліція та інші державні інститути майбутньої ісламської держави (не плутати з бандою "ІДІЛ"). Народ гаряче любить муджахидів, вважає їх своїми захисниками, які зупинили наступ шиїтської сарани. Сирійський народ тисячами віддає своїх синів до тренувальних таборів моджахедів, щоб вони згодом відновили шаріат на всій території Шама (Леванту).

Москві дуже зручно під виглядом боротьби з ІДІЛ і Аль-Каїдою усувати опозицію Асада.
Шам Центр

- МЗС РФ спекулює на участі "Джабхат ан-Нусра" в сирійській війні. Яка ж справжня роль цієї групи? І кого ще, крім неї, можна віднести до опозиції, оскільки в різний час повідомлялося про мінімум 29 угруповань?

- Повстанських угруповань у Сирії набагато більше. Постійно з'являються нові групи, дрібні катіби (загони) об'єднуються в союзи, які називають себе арміями. Загальна кількість збройної опозиції давно перевалила за 100 тис. бійців - це якщо вважати групи у всій Сирії. Умовно опозицію можна розділити на дві коаліції, навколо яких збираються інші групи. До коаліції "Фатх Халябі" (Завоювання Алеппо) входять угруповання повстанців, які отримують озброєння та іншу допомогу від країн Близького Сходу. До коаліції "Джейш аль-Фатх" (Армія завоювання) в основному входять муджахиди, яких світові ЗМІ називають джихадистами або терористами. Обидві коаліції протистоять Асаду і шиїтам, але муджахиди не отримують підтримки ззовні, тому вони не залежать від волі Америки або Європи. В цьому і полягає інший бік "Джабхат ан-Нусра" (JFSham), яка фактично є тим фундаментом, на якому будуються всі інші групи моджахедів.

Зрозуміло, Росії та іншим країнам, пов'язаним із Сирією, вигідно використовувати "Джабхат ан-Нусра" як якийсь козир у своїх спекулятивні іграх. Всім відомо, що "Джабхат Фатх аш-Шам" (JFSham) - це колишня філія Аль-Каїди, яка безпосередньо підпорядковувалася Усамі бін Ладену, а потім Айману аз-Завахірі. Москві дуже зручно під виглядом боротьби з ІДІЛ та Аль-Каїдою усувати опозицію Асада. При цьому під ударами ПКС РФ гинуть не тільки цивільні особи, а й повстанські угруповання, які ніколи не мали нічого спільного з Аль-Каїдою. Сирійський народ розуміє всю сутність кремлівського лицемірства,Пале, на жаль, у нього немає ані власних літаків, ані бойових БПЛА, ані ПЗРК, щоб протистояти ВКС РФ.

Якщо говорити про роль "Джабхат ан-Нусра" в сирійській війні, то тут все просто. Муджахиди вважають своїм священним обов'язком захистити одновірців-сунітів від будь-якої агресії, чи це режим Асада, шиїтські найманці, російські, американці або ІДІЛ. Конституція муджахидів - це Коран, війна - джихад, закон - шаріат Аллаха. Після того, як пророк Мухаммад, нехай благословить його Аллах і вітає, залишив цей світ, його сподвижники встановили на сирійській землі Халіфат із центром в Дамаску, а потім у Багдаді. За законами ісламу землі мусульман повинні бути повернуті під справедливий закон шаріату. Така політика JFSham.

- Наскільки важко протистояти російській пропаганді в інтернеті? Російське ТБ щодня показує прямі включення, репортажі з Сирії, зокрема, з Алеппо. Вам відомо, наскільки вони правдиві? І де саме вони говорять неправду?

- Кому як не вам відомо більше про брехливість кремлівської пропаганди, до якої залучені сотні online-ЗМІ і друкованих видань. Щодня працюють кілька тисяч працівників, в тому числі інтернет-тролів. Уряд Росії не шкодує грошей на роботу своїх горе-журналістів у гарячих точках на Кавказі, в Україні та Сирії. Про те, наскільки вони правдиві, обговорювати немає ніякого бажання.

Після перегляду вечірніх новин на Першому каналі складається таке враження, що Росія - це величезне стадо зомбованих баранів, серед яких складно знайти адекватну людину.
Шам Центр

Від самого початку революційних подій на Майдані, ми постійно стежили за ситуацією в регіоні, і як швидко змінювалися заголовки новин на державних каналах Росії. Справа дійшла до того, що зомбована Російська молодь, яка підганяється кремлівськими ЗМІ, готова розірвати українців на шматки, вважаючи їх якимись маніяками і фашистами. Ось приблизно так само йдуть справи і з тим потоком брехні, який сьогодні спали на сирійських повстанців.

Тут доречно просто процитувати слова мера Тамбова Рогачова після ліквідації льотчика ПКС РФ у Сирії: "Ми приїхали для того, щоб віддати данину пам'яті Олегу Пєшкову, який загинув за всіх за нас. Ми відчуваємо ненависть до всієї цієї нечисті, яка там розповсюдилась. Я можу сказати одне - вони просто не уявляють, що на них чекає далі. Їх треба випалювати - цю нечисть треба випалювати, інакше вона прийде до нас. Олег Пєшков - герой Росії, людина, яка віддала за нас життя. Ми повинні шанувати його пам'ять і теж думаємо назвати його ім'ям вулицю в Тамбові. Це і є патріотизм!".

Тобто на думку Росії - льотчики ПКС РФ, масово вбивають мирне населення в Сирії, "гинуть за всіх росіян" і є героями, а ось сирійський народ, який ніколи не воював з Росією, є "нечистю", яку "треба випалювати", тому "це і є патріотизм". Напевно, в цьому якраз і полягає "загадка російської душі" - патріотично випалювати інші народи, а масових убивць дітей зводити в ранг героїв. Коментарі тут зайві.

- Україна веде свою війну з Росією. Що можете порадити українській армії для здобуття якнайшвидшої перемоги?

- Якщо українська армія буде продовжувати воювати з Росією за її правилами, то на неї неминуче чекає програш. У цій нерівній війні, українці повинні застосовувати нову тактику, розробити нові методи, щоб нав'язати ворогу свої правила війни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: